Najlepsze męskie perfumy na randkę

Każdy mężczyzna, wybierając się na spotkanie z wymarzoną kobietą, chce się zaprezentować jak najlepiej. Zakłada eleganckie ubranie, uważnie dobiera dodatki.

W całej tej otoczce nie powinien zapomnieć, że perfumy męskie, które uwodzą, są jednym z najważniejszych czynników udanej randki! Poniżej podpowiemy, jak wybierać zapach, aby skraść serce wybranki.

Afrodyzjaki w perfumach

Afrodyzjaki to substancje, których zadaniem jest pobudzać seksualnie. Już od kilku setek lat takie właściwości przypisuje się wybranym owocom, warzywom czy ziołom. Niektórzy uważają, że afrodyzjakiem może być kolor czy zapach. Afrodyzjaki zwykle działają poza świadomością i niezauważalnie. Jeżeli spodoba Ci się kobieta, która pozornie nie jest w Twoim typie, to może być to działanie afrodyzjaku.

W tym obszarze mają duże pole do popisu perfumiarze, którzy w swoich kompozycjach używają składników, mających na celu uwodzić płeć przeciwną. Skoro noszony zapach może wywołać skojarzenie, że jego właściciel jest eleganckim czy wysportowanym facetem, to możliwość „kreowania aromatem” można wykorzystać także w sferze zmysłowości.

składniki w perfumach

Jakie składniki w perfumach są najbardziej uwodzicielskie?

Piżmo uchodzi za jeden z najbardziej zmysłowych aromatów na świecie i niewątpliwie wzbudza pożądanie u niejednej kobiety. Jest to zapach ciężki, słodkawy, ciepły i nieco przytłaczający. Piżmo – jako silny afrodyzjak – obecnie było w królewskich sypialniach i świątyniach już wiele wieków temu. Pozyskanie naturalnego piżma kiedyś wymagało zabicia piżmowca, czyli zwierzęcia podobnego do jelenia, który wydziela tę substancję z gruczołów. Dziś perfumiarze stosują piżmo syntetyczne (tzw. white musk), które nie działa gorzej niż to naturalne.

Które jeszcze składniki odpowiedzialne są za zmysłowy zapach:

  • ambra,
  • aromat boku tonka,
  • tuberoza,
  • drzewo sandałowe,
  • przyprawy: cynamon, pieprz, gałka muszkatołowa,
  • słodkie akordy: czekolada, kakao.

perfumy

Gdzie aplikować perfumy?

Kobiety lubią, kiedy mężczyzna pachnie mocno i zdecydowanie. Dlatego idąc na randkę, nie warto oszczędzać zapachu, ale solidnie się nim skropić i jednocześnie nie przesadzić. Oprócz spryskania torsu, dobrze jest użyć perfum w zgięciu łokcia i za uszami. Są to miejsca, gdzie krew pulsuje krew i skóra jest najcieplejsza, a to sprawia, że kompozycja zapachowa będzie przyjemnie się rozprzestrzeniała. Jeżeli randka będzie odbywała się jesienią lub zimą – perfumami można spryskać także szalik i włosy. Dzięki temu kobieta będzie czuła Twój zapach, nawet gdy ciepło ubrani będziecie spacerować po parku.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here