Jakie zastosowanie ma e papier?

0
2056

W dzisiejszych czasach e papier kojarzy się przede wszystkim z elektronicznymi czytnikami książek. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że tego typu technologię bez żadnego większego problemu można wykorzystać w wielu innych rozwiązaniach przemysłowych.

Jakie zastosowanie?

Na rynku pojawia się bardzo wiele profesjonalnych firm, które oferują swoim klientom niezawodne wyświetlacze dwukolorowe, które oparte zostały właśnie na elektronicznym papierze. Największą zaletą urządzeń tego typu jest nie tylko atrakcyjna cena, ale również wysoka niezawodność. E papier nawet po wielu latach użytkowania spełniać będzie swoje zadania, dlatego też wiele firm wykorzystuje jego potencjał jako główny wyświetlacz na swoich maszynach i urządzeniach.

W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również interaktywne tablice informacyjne, które również korzystają z wyświetlaczy dwukolorowych. Bardzo wielu przedsiębiorców decyduje się na tego typu rozwiązania z powodu bardzo niskiego zużycia energii. Niektóre wyświetlacze do prawidłowego funkcjonowania korzystają jedynie z energii słonecznej. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie funkcjonalne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w tych miejscach, gdzie nie ma możliwości skorzystania z tradycyjnej sieci elektrycznej.

Boom na technologię EPD

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na technologię EPD (ang. Electronic Paper Display), czyli po prostu na e papier. Nowoczesne moduły EPD wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie w pierwszej kolejności stawia się na minimalne zużycie energii. Warto wspomnieć przede wszystkim o zaawansowanych aplikacjach przemysłowych, które z roku na rok zdobywają coraz większe grono zadowolonych użytkowników.

Przemysłowe wyświetlacze EPD znalazły bardzo szerokie zastosowanie w wielu różnych aplikacjach przemysłowych. E papier wyświetla nie tylko ceny elektroniczne w sklepach, ale również wykorzystywany jest jako stacja pogody albo nowoczesny rozkład jazdy. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się również inteligentne domy, które bardzo często oparte są właśnie na wyświetlaczach EPD. Na rynku można spotkać również wiele firm, które oferują e plakietki, a nawet inteligentne zegarki.

Nie tylko czarno białe wyświetlacze

Warto wspomnieć także o tym, że na rynku można spotkać nie tylko czarno białe wyświetlacze. Coraz więcej firm produkuje kolorowe moduły, które oparte zostały na filtrach RGB. Trójkolorowe wyświetlacze mogą stanowić bardzo duże zagrożenie dla obecnych wyświetlaczy.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Unisystem.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here