Budowa i zalety pojemników IBC

Bardzo duży kontener ibc jest montowanym na paletach przemysłowym pojemnikiem przeznaczonym do wielokrotnego użytku. Produkt służy przede wszystkim do transportu, a także przechowywania różnego rodzaju substancji. Doskonałym przykładem mogą być proszki i płyny. Warto także wiedzieć, że praktycznie każdy paletopojemnik może być bez żadnego problemu przemieszczany wózkiem widłowym albo paletowym.

Jakie zalety mają kontenery IBC?

Paletopojemnik jest to przede wszystkim bardzo opłacalne rozwiązanie do bezpiecznego transportu różnych przedmiotów z jednego miejsca na drugie. Warto również wiedzieć, że sztywne kontenery ibc w kształcie kostki w zdecydowanej większości przypadków mają standardowe rozmiary jeżeli chodzi o powierzchnię. Pozwala to nie tylko na bardzo łatwy transport, ale również wysyłkę. Jest to bowiem standardowy rozmiar kontenerów w bardzo dużej liczbie państw.

Nie wszyscy mają świadomość, że w podstawie produktu umieszczony jest zawór, do którego możliwe jest podłączenie węża, pozwala to z kolei na efektywne przenoszenie całej zawartości do mniejszych pojemników. Rozwiązanie takie pozwala na łatwiejszą dystrybucję, sprzedaż i pakowanie. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ część wymogów prawnych, które dotyczą kwestii opakowań muszą być zapewnione w miejscach, gdzie obowiązują. Warto także wiedzieć, że nie tylko składany, ale również elastyczny kontener ibc będzie zużywał jeszcze mniejszą przestrzeń, gdy będzie pusty w trakcie powrotnej podróży.

Z czego dokładnie produkowane są pojemniki ibc?

Warto zdawać sobie sprawę, że omawiany pojemnik może być zbudowany na bardzo dużą liczbę sposobów. Wszystko zależy bowiem od różnych czynników, do których należy zaliczyć m.in. fakt, czy kontener zostanie wykorzystany ponownie, wymogów prawnych, a także wymaganej trwałości. Ponadto w przypadku sztywnych kontenerów IBC w kształcie sześcianu, w zdecydowanej większości przypadków wewnętrzne pojemniki są tworzone z sztucznego tworzywa.

Pojemniki dostępne są także w takich materiałach jak galwanizowana czy aluminium. Z kolei sztywny zewnętrzny kontener przeważnie tworzony jest z żelaza albo galwanizowanej rurowej stali. Warto także mieć świadomość, że składane kontenery nie są wyposażone w sztywną klatkę zewnętrzną. Tworzone są natomiast z niezwykle wytrzymałego sztucznego tworzywa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here