Zagęszczanie włosów naturalnymi metodami

Sporo osób zmaga się z problemem cienkich i wiecznie wypadających włosów. Jeżeli twoje pasma w ostatnim czasie również wyraźnie się osłabiły, na pewno już teraz masz ich na głowie znacznie mniej niż zwykle. To przez to zaczynasz się wręcz ich wstydzić. Nie chcesz pokazywać się w rozpuszczonych włosach, które i tak po pięciu minutach zaczynają przyklapywać, dlatego też na co dzień nosisz koki i inne upięcia, w których niestety również nie czujesz się zbyt atrakcyjnie. A przecież istnieją naturalne metody na zagęszczanie włosów, które możesz wykorzystać już teraz. To dzięki nim na nowo polubisz się ze swoimi pasmami. Wreszcie docenisz to, jak one wyglądają.

Najpierw zwróć jednak uwagę na te wszystkie kosmetyki, z których na co dzień korzystasz. Przyjrzyj się dokładnie ich składom. Sprawdź, jakie związki w nich występują, gdyż to właśnie one nierzadko decydują o kondycji i wyglądzie twoich włosów. Powinnaś unikać przede wszystkim siarczanów i mocnych detergentów. Uważaj też na inne silnie działające substancje myjące. To właśnie one – zwłaszcza jeśli są często stosowane – mogą osłabiać włosy i doprowadzać do ich szybszego wypadania. Szukaj naturalnych alternatyw. Postaw na proste produkty kosmetyczne o regenerującym działaniu. Zmniejsz też częstotliwość oczyszczania włosów, a po każdym ich myciu zastosuj jakąś dobrą odżywkę. To ona zabezpieczy twoje pasma i uchroni je przed wypadaniem.

Możesz też przygotować sobie w pełni naturalną płukankę. Zagęszczanie włosów octem jabłkowym przynosi naprawdę świetne rezultaty, które są widoczne później gołym okiem. Aby wykorzystać tę metodę, musisz kupić po prostu czysty i naturalny ocet jabłkowy, a następnie opłukać nim włosy zaraz po zastosowaniu i spłukaniu szamponu. Zawarte w produkcie substancje pozwolą ci jeszcze lepiej doczyścić włosy. Dzięki nim twoja skóra głowy oraz pasma przygotują się też do wchłonięcia kolejnych składników odżywczych. Wykorzystaj ten moment na zastosowanie jakiejś maski bądź odżywki. Możesz też zdecydować się na olejowanie włosów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here