bon turystyczny

Rząd przekazał informację, że aktywowano już milion bonów turystycznych, których łączna wartość wyniosła ok. 856 mln zł. Program bonów turystycznych rozpoczął się od 1 sierpnia. Do jego głównych celów można było zaliczyć pomoc dla branży turystycznej, która poważnie ucierpiała przez skutki pandemii COVID-19. Co więcej jest to również ułatwienie wyjazdów dla rodzin z dziećmi. Według danych Ministra Rozwodu,  końca września Polacy aktywowali swoje bony.

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/bony-turystyczne-polacy-aktywowali-ich-milion/ 

Na czym polega bon turystyczny? 

Główną zasadą jest, że bon, który można wykorzystać jedynie na terenie Polski.

Bon ten jest to elektroniczny dokument, który przyznawany jest na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub też dodatek wychowawczy z programu 500 plus.

Dotyczy to również dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne poza granicami naszego państwa i „500 plus” im nie przysługuje.

Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. Natomiast w przypadku dziecka z niepełnosprawnością wsparcie takie sięga do 1000 zł.

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do końca marca 2022 r.

Czy taki program jest potrzebny? 

Taki bon można zrealizować u ponad 17,5 tys. firm. Ich bazę prowadzi Polska Organizacja Turystyczna. Listę można znaleźć na stronie bonturystyczny.gov.pl, a także na www.polska.travel.

Według ministerstwa, milion aktywowanych bonów jest dowodem na to, że program jest potrzebny i został ogólnie bardzo dobrze przyjęty.

Przedstawiciele rządu zachęcają, kolejnych przedsiębiorców do rejestracji poprzez stronę bonturystyczny.gov.pl

Ile bonów zostało zrealizowanych? 

Liczba płatności wyniosłą niemal 300 tys. Od początku sierpnia do końca września Zakład Ubezpieczeń Społecznych sfinalizować ponad 54 tys. przelewów na łączną kwotę przekraczającą 200 mln zł. Oznacza to mniej więcej tyle, że te pieniądze trafiły bezpośrednio z projektu bon turystyczny na rynek turystyczny.

Zobacz też: http://www.cigg.pl/e-dowod-aplikacja-czytnik-uzywac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here