czy warto stosować farbę do włosów?

Faceci potrafią zmieniać partnerki jak rękawiczki. A kobiety? Gdy potrzebują zmiany, zmieniają kolor włosów! To najprostszy sposób na odmianę wyglądu, z którego można skorzystać dosłownie w każdej chwili – wizyty w salonach fryzjerskich stały się zbędne odkąd na rynku pojawiły się profesjonalne produkty do koloryzacji. Omówione zostały na stronie http://www.zabobon.pl/najlepsza-farba-do-wlosow/. Ten krótki poradnik wyjaśnia, na co należałoby zwrócić uwagę przy wyborze idealnej farby.

Zabieg koloryzacji zazwyczaj nie służy bowiem samym włosom. Zadowala większość kobiet, bo dzięki niemu odświeżają one swoje fryzury, ale niestety ma negatywny wpływ na stan kosmyków. Im częściej się go powtarza, tym gorzej. Związki chemiczne występujące w typowych farbach do włosów z drogerii mają silne działanie wysuszające, dlatego mogą doprowadzić do rozdwajania się końcówek oraz łamania się pasm – po prostu je niszczą. Czy jednak każda farba działa dokładnie tak samo? Na szczęście nie, dlatego wystarczy nauczyć się wybierać bezpieczne preparaty, by móc potem bez żadnych wyrzutów sumienia farbować włosy w domowym zaciszu. Nie musi być to wcale kosztowne przedsięwzięcie. Niektóre świetne i bezpieczne farby kosztują dosłownie grosze, gdyż ich cena nie przekracza dwudziestu złotych za opakowanie, podczas gdy na profesjonalny zabieg koloryzacji trzeba przeznaczyć przynajmniej sto złotych.

Farby do włosów należy więc kupować rozsądnie. Nie wolno dać się omamić kolorowym reklamom i efektownym hasłom na opakowaniach, które tworzone są właśnie w taki sposób, by działały na klienta i zachęcały do zakupu konkretnego produktu. A ten produkt zawsze trzeba sprawdzić. Należy koniecznie zainteresować się jego składem i zobaczyć, co tak naprawdę zostało w nim zawarte. Im dłuższy on jest, tym gorzej, bo wtedy istnieje większe prawdopodobieństwo, że pojawią się w nim nieodpowiednie substancje. Najlepsze farby to te, które składają się maksymalnie z trzech bądź czterech składników. Wbrew pozorom można znaleźć je nawet w drogeriach. Są to henny do włosów, czyli naturalne preparaty tworzone ze specjalnych ziół.

Roślinne farby nazywane hennami występują w różnych formach. Najwygodniejsze są te kremowe, które wystarczy nałożyć na włosy jak szampon i spłukać po upływie wskazanego na opakowaniu czasu, ale jednak dużo łagodniej działają henny w proszku – nie tylko nie niszczą one włosów, a jeszcze do tego je odżywiają i regenerują. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj: zabobon.pl/najlepsza-farba-do-wlosow/.

Przeczytaj też: http://www.yummie.pl/jakie-ubrania-wybierac-dla-swojego-dziecka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here