walizka

Rozmiar walizki ma znaczenie. Każda linia lotnicza posiada swoje własne wymogi co do tego jaki rozmiar oraz jaką wagę powinien on posiadać. Każda osoba, która planuje wakacje bądź wyjazd służbowy powinna zorientować się odpowiednio wcześniej jakie wymogi do bagażu podręcznego ma linia, którą będzie podróżować.  Najlepiej jest to zrobić kilka dni przed planowaną datą podróży, aby uniknąć niepotrzebnych problemów podczas odprawy. Jaką walizkę wybrać?  To wszystko zależy od linii lotniczej na jaką się zdecydujesz. 

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/rozmiar-walizki/

Rozmiary walizek i bagaż dodatkowy w poszczególnych liniach lotniczych

RYANAIR

Każdy pasażer ma prawo zabrać ze sobą 1 małą osobistą torbę, która musi zmieścić się pod siedzeniem przed nim (40 cm x 20 cm x 25 cm). Może to być torebka, torba na laptopa czy mały plecak. Pasażerowie, którzy dokonali zakupu „Pierwszenstwo oraz 2 Bagaże Pokładowe” lub Regular/FlexiPlus-bilet ticket lub bilet lotniczy na łączone loty mogą zabrać dodatkową jedną 10 kg torbę. Torba musi natomiast zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Nie może przekroczyć wagi 10 kg oraz wymiarów 55 cm x 40 cm x 20 cm

WIZZAIR

Każdy pasażer linii lotniczej WIZZ Air może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego* 40cm x 30cm x 20cm. Jeśli to natomiast za mało, możesz zabrać na pokład dodatkową „podręczną walizkę na kółkach”** 55cm x 40cm x 23cm, aby to zrobić dodaj do rezerwacji WIZZ Priority. W ten sposób możesz zabrać na pokład dodatkowe dwie sztuki bagażu.

LOT

Tutaj jak w poprzednich liniach bagaż podręczny powinien zmieścić się w górnej półce na pokładzie lub pod poprzedzającym fotelem i powinien mieć wymiary 55cm x 40cm x 23cm.

W zależności od klasy pasażerowie mogą zabrać ze sobą:

  • Business Class – 2 sztuki każda do 9 kg
  • Premium Economy (loty międzykontynentalne) – 2 sztuki, w sumie do 12 kg (1 sztuka max. 8 kg)
  • Premium Economy (loty międzynarodowe) – 1 sztuka do 8 kg
  • Economy Class – 1 sztuka do 8 kg
  • LOT Economy Saver – 1 sztuka do 8 kg
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here