Najczęstsze błędy podczas stosowania podkładu do twarzy

Makijaż nie zawsze wychodzi nam perfekcyjnie – często musimy wiele się natrudzić, aby w końcu dobrać do siebie idealny make up. Szczególnie często zaś popełniamy błędy w doborze i w stosowaniu podkładu do twarzy. Jakie są takie trzy najgorsze pomyłki i jak ich unikać? O tym powiemy poniżej!

1) Niewłaściwie dobrany podkład do twarzy

No właśnie – niestety nie raz mamy dość spore problemy w doborze odpowiedniego do nas podkładu do twarzy. Pierwszym błędem tutaj jest źle dopasowany koloryt. Często bowiem próbujemy dobrać kolor podkładu nakładając go na grzbiet ręki albo na ramię – niestety w ten sposób nigdy nie dobierzemy dobrze podkładu do twarzy. Najlepiej jest jednak dopasować go bezpośrednio do twarzy, biorąc pod uwagę również zabarwienie szyi.

Dalej często wybieramy podkład zupełnie nieodpowiedni dla naszej cery. Mało kto wie, że inne bazy pod makijaż powinny być stosowane przez posiadaczki suchej cery a inne przez panie mające cerę raczej tłustą. Wybierając odpowiedni podkład do makijażu trzeba także mieć na uwadze zmieniające się pory roku oraz naszą opaleniznę.

2) Za dużo i zbyt nierównomiernie rozłożony podkład do twarzy

Drugim błędem jest nałożenie za dużo podkładu na twarz. Istnieje błędne przekonanie, że podkład musi być rozłożony na całej twarzy i najlepiej jeszcze na szyi. Otóż nie do końca tak jest – u niektórych pań wystarczy jedynie musnąć podkładem literę T na twarzy – grzbiet nosa i czoło.

Ponadto każdy rodzaj podkładu do twarzy jest nieco inaczej nakładany tj. jeden potrzebuje gąbeczki inny zaś specjalnego pędzla. Tu jednak kłania się nieraz nasze lenistwo, wobec czego nakładamy podkład po prostu rozsmarowując go palcami. Zdecydowanie nie da to estetycznego efektu.

3) Problemy ze stosowaniem kremu

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o jednej sprawie, a mianowicie o tym, że praktycznie każdy podkład do twarzy wymaga zastosowania odpowiedniego, nawilżającego kremu. W innym razie będzie się po prostu prezentował bardzo nieestetycznie na suchej skórze.

Dalej należy jeszcze nadmienić, że postępowanie w drugą stronę, czyli nakładanie podkładu do twarzy na świeżo nakremowaną skórę też zazwyczaj nie kończy się zbyt dobrze. Wówczas podkład nieestetycznie wchłania się, tworzą się przeróżne zacieki i przebarwienia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here