Podstawy scrapbookingu

Choć słowo scrapbooking brzmi nieco znajomo, to jednak mało kto jest w stanie powiedzieć, czym dokładnie to jest. A przecież jest to czynność, która znana jest przynajmniej tak długo, jak fotografia, i zajmowali się nią tak znani i uznani ludzie jak np. Mark Twain. Czym zatem jest scrapbooking?

Czym jest scrapbooking?

Pewną wskazówką, która pozwala mniej więcej zorientować się, o co właściwie w tym chodzi, jest sama nazwa. Scrap, czyli po angielsku skrawek, jednoznacznie wskazuje, z czym mamy do czynienia. Jest to swego rodzaju graficzny projekt, który powstaje nie w formie pisanej, lecz graficznej. Poszczególne elementy są najpierw wydzierane, a następnie w kreatywny sposób komponowane, aby przekazywały pewne treści i myśli.

Co może się przydać?

Powstaje jednak pytanie, co może się przydać podczas scrapbookingu? Czego używać, jakimi technikami się posługiwać i czy w ogóle istnieje jakiś scrapbooking sklep, w którym można by uzyskać wszystkie niezbędne materiały i pomoc?
Scrapbooking jest techniką, która uwielbia kreatywność i otwarty umysł. Z tego tez powodu materiałów i sposób na ich wykorzystanie jest naprawdę wiele. Nie mniej wspomnieć należy tu przede wszystkim takie elementy pomocnicze jak karton, brystol, album do zdjęć lub gładki zeszyt. Dodatkowo bardzo przydatny będzie różnokolorowy papier, a nawet papier dwustronny. Czyli jak łatwo zauważyć wszystko to, co z łatwością można dostać w pierwszym lepszym sklepie papierniczym.
Oczywiście te elementy to jedynie największa podstawa. Za prawdziwie kreatywne wykonania uważać można wykorzystanie ogromnej ilości dostępnych w domu przedmiotów, takich jak różnego rodzaju wstążek, włóczki, fragmentów gazet, czy też nawet korali, agrafek, guzików lub suszonych kwiatów. Wszystko, co tylko pozwoli na przekazanie naszych skrywanych głęboko myśli.

Jaki jest tego cel?

Bo o to w tym właśnie chodzi, aby w innej niż zwykle formie przekazać to, co się myśli i czuje. Dzięki temu można oczywiście realizować pamiętnik, lecz także wykonywać kartki okolicznościowe lub nawet różnego rodzaju zaproszenia, w tym nawet ślubne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here