Płytki podłogowe i przypodłogowe

0
549

Płytki ceramiczne są przez nas wykorzystywane w różnych pomieszczeniach. Z ogromną chęcią sięgamy po nie zarówno w kuchniach, łazienkach i przedpokojach, jak też coraz częściej wprowadzamy je do salonów. Wszystko dlatego, że prezentują się bardzo elegancko, a jednocześnie są bardzo funkcjonalne.

Dlaczego warto wprowadzić płytki do wielu pomieszczeń?

Niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu chcielibyśmy umieścić płytki podłogowe, z całą pewnością będzie to dobry wybór. Wszystko dlatego, że posiadają szereg zalet, dzięki którym sprawdzają się nawet w najbardziej uczęszczanych i najmocniej narażonych na uszkodzenia miejscach.

  1. Wysoka wytrzymałość – płytki podłogowe są wykonane z twardej, mocnej ceramiki, która bez problemu znosi różnego rodzaju urazy. Nie pęka, nie ściera się, nie odkształca się tak jak na przykład panele czy drewno i nie zmienia z biegiem czasu.
  2. Wyjątkowo odporna na wodę – to cecha, która z pewnością przyda się w wielu pomieszczeniach, od kuchni, aż po sień. Woda to wróg wielu posadzek, ale na płytkach po prostu nie robi wrażenia. Wystarczy ją zetrzeć.
  3. Odporne na zabrudzenia – wiele zabrudzeń lubi wsiąkać w podłogę i pozostawać tam znacznie dłużej, niż byśmy tego chcieli. Na szczęście płytki ceramiczne są mało wsiąkliwe i większość substancji nie pozostawi na nich trwałych śladów.
  4. Różnorodny wygląd – współczesne płytki ceramiczne są produkowane w różnych stylach i kolorach. Dzięki temu będziesz mógł osiągnąć upragniony wygląd każdego pomieszczenia, w tym również salonu. Wszystko dlatego, że możesz sięgnąć po ceramikę imitującą drewno, co ociepli wygląd salonu, a jednocześnie zagwarantuje ci wysoką funkcjonalność takiej podłogi.

Jak wybrać idealne płytki podłogowe?

Płytki podłogowe są bardzo różnorodne, dlatego warto dopasować je do stylu całego pomieszczenia. Istnieje kilka zasad, które mówią, jak dobrać je do konkretnej stylizacji albo wielkości pomieszczenia, dlatego dobrym pomysłem może być zapoznanie się z nimi, aby uzyskać optymalny efekt.

Idealne płytki podłogowe to jednak przede wszystkim te, które po prostu się nam podobają. Na szczęście pod tym względem producenci nas nie zawodzą i znajdziesz zarówno małe, jak i duże, klasyczne prostokąty lub kwadraty, ale też nietypowe kształty. Nie mogło zabraknąć też różnorodnego wzornictwa i kolorystyka, które dadzą ci dosłownie nieograniczone możliwości.

Dodaj płytki przypodłogowe

Ostatnim elementem wykończenia wnętrza powinny być płytki przypodłogowe. Będą one chronić dolny fragment ściany, znajdujący się tuż nad podłogą, przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem. Jednocześnie w bardzo elegancki sposób zamaskują łączenie ściany i podłogi, pozwalając uzyskać łagodne przejście między dwiema powierzchniami.

Płytki przypodłogowe mogą być też elementem ozdobnym. Wystarczy wybrać wyższe, o ciekawym wyglądzie, by za ich pomocą dodać do pomieszczenia odrobiny unikatowości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here