Jak wybrać legowisko dla psa

Każdy nasz pupil powinien mieć swoje legowisko. Jest ono tak istotnym miejscem, że pierwsze powinniśmy mieć przygotowane jeszcze zanim pies trafi do naszego domu, aby od razu mógł je poznać. Z całą pewnością należy je też dobrze dopasować do potrzeb zwierzaka, aby mógł czuć się jak najlepiej na swojej poduszce czy materacyku.

Dlaczego posłanie dla psa jest tak ważne?

Legowiska dla psów są jednymi z najważniejszych akcesoriów wśród wszystkich psich dodatków. Dobrze dobrane posłanie to przede wszystkim komfort odpoczynku i poczucie bezpieczeństwa dla naszego małego przyjaciela. Są niesamowicie ważne, ponieważ dzięki temu pies może dobrze wypocząć. Odpoczynek to prosta droga do zdrowia, świetnej kondycji i rozwoju, dlatego jest szczególnie ważny u każdego szczeniaka. Również dorosłe psy muszą zregenerować swoje siły, a sen jest w tym celu niezwykle potrzebny.

Posłanie dla psa to także miejsce jego azylu, w którym nie powinno mu się przeszkadzać. Jeśli więc będziesz widział, że położył się na swoim legowisku, nie zmuszaj go do zabawy, sztuczek, nauki czy innych aktywności. To jego chwila, którą chce i ma prawo spędzić w samotności.

Posłanie dopasowane wielkością do rasy

Psy mają tyle ras i odmian, że trudno je nawet zliczyć. Możemy wyróżnić wśród nich psy dużej, średniej i małej rasy, a nawet miniaturki. W związku z tym posłania dla psów przygotowywane są również w kilku wersjach, od najmniejszej aż po ogromną.

Nie oznacza to jednak, że zawsze dla małego psa musimy mieć małe posłanie. Wcale nie! Jeśli jest to możliwe, dla małego psa warto wybrać przynajmniej średnie, dzięki czemu będzie miał szansę na wygodne ułożenie się w dowolnej pozycji – a jeśli zechce, to nawet i codziennie w innym miejscu.

Nie wolno jednak wybierać zbyt małego legowiska, które byłoby powodem frustracji psa. Zawsze musi mu pozwalać na ułożenie się w dowolnej, również wyciągniętej pozycji, a nie jedynie podkulonej. Warto o tym pamiętać i wychodzić z założenia, że nigdy żadne nie będzie naprawdę za duże.

Płaskie lub z wyższymi brzegami

Istnieje kilka różnych wersji posłania dla psa. Wśród najbardziej popularnych możemy wyróżnić tę, która posiada podwyższone brzegi oraz pozbawioną takich brzegów. Pierwsze posłanie będzie idealne dla ras, które uwielbiają poduszki i trzymanie głowy nieco wyżej podczas snu. Dzięki temu pies będzie mógł wygodnie się ułożyć, bez żadnych dodatkowych akcesoriów. Z kolei posłanie idealnie płaskie może być świetne na przykład dla szczeniaka, który jest jeszcze nieco nieporadny, albo dla psa starszego, który nie będzie chciał wchodzić ani o krok wyżej, niż to konieczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here