Własny płyn do e-papierosa dla początkujących

Stworzenie własnego płynu do e-papierosa wbrew pozorom nie jest to trudnym zadaniem. Co więcej, może nawet być bardziej opłacalne niż kupowanie gotowych produktów, zwłaszcza po zmianach w prawie dotyczącym ich pojemności. Zastanawiasz się, od czego zacząć? Sprawdź, jakie pojęcia warto znać, zanim zabierzesz się do samodzielnego przygotowywania płynu do elektronicznego papierosa.

Liquid

Liquid to po prostu branżowe określenie płynu, którym uzupełnia się wkład w e-papierosie. W jego składzie można znaleźć glikol propylenowy, glicerynę, wodę i etanol. Ponadto możliwa jest obecność nikotyny, choć jej zawartość może być równa zeru. Można też dodać specjalny aromat do liquidu, czyli płyn zapewniający przyjemne doznania smakowe i zapachowe. Liquid do elektronicznego papierosa może mieć formę gotowego produktu, ale możliwe jest też samodzielne przygotowanie płynu, do czego potrzebne są specjalne składniki.

Premix

Jeszcze do niedawna sporą popularnością cieszyły się gotowe liquidy. Po wprowadzeniu nowych przepisów maksymalna pojemność buteleczki z płynem może wynosić 10 ml, doszło również do zmian w wysokości akcyzy. Spowodowało to zwiększenie zainteresowania samodzielnym przygotowywaniem liquidów. Jednym z pierwszych etapów własnej produkcji płynu do e-papierosa jest wybranie premixu. Taki produkt jest skoncentrowaną, beznikotynową mieszanką, która do stworzenia liquidu wymaga dodania specjalnej bazy. Premixy są dostępne w różnych wersjach smakowych, wśród których nie brakuje tak oryginalnych propozycji jak np. czarna herbata, żurawina czy też ciasto z rabarbarem.

Shortfill

Mianem shortfillów określa się premixy, w których przypadku płyn niemal w całości wypełnia butelkę. Przykładowo w przypadku opakowania o pojemności 60 ml premix może mieć nawet 50 ml. W praktyce oznacza to, że do takiej butelki można dodać jedynie 10 ml bazy. Nie pozwala to na silne stężenie nikotyny w liquidzie czy też bardzo intensywny aromat, co jednak niekoniecznie musi być problemem, a dla niektórych osób może być wręcz zaletą.

Longfill

Jak można się łatwo domyślić, premixy typu longfill są pewnego rodzaju przeciwieństwem shortfilli. Najważniejszą różnicą są proporcje dotyczące ilości płynu w butelce i wyższy poziom skoncentrowania. W przypadku 60 ml opakowania premix typu longfill ze sklepu  może mieć pojemność na poziomie 10-20 ml. W sklepie online Premixowo są dostępne nawet wersje z 8 ml premixu w 60 ml butelce. Pozwala to na dolanie większej ilości bazy, co z kolei oznacza maksymalne dopasowanie stężenia nikotyny do własnych preferencji.

Shot

Wśród fanów e-papierosów shot jest branżowym określeniem bazy dodawanej do premixu w celu stworzenia liquidu. To właśnie ten produkt jest odpowiedzialny za obecność nikotyny w samodzielnie stworzonym płynie. Podczas zakupów należy zwrócić uwagę na stężenie nikotyny, ponieważ to właśnie od tej kwestii będzie zależeć moc liquidu. Co ciekawe, dostępne są również bazy bez nikotyny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here