czym zmyć lakier do paznokci

Pewnie, że usunięcie lakieru do paznokci niemal zawsze kojarzy nam się z zastosowaniem odpowiedniego zmywacza, a co za tym idzie wykorzystania go zgodnie z przeznaczeniem. Jednak czy wyłącznie zmywacz pozwoli nam usunąć lakier z naszych paznokci? Co zrobić w sytuacji kiedy go nie posiadamy?

Jak można usunąć lakier z naszych paznokci?

Nigdy nie drapmy lakieru, wiele kobiet właśnie w taki sposób decyduje się usunąć lakier z paznokci, nie zdając sobie sprawy iż jest to bardzo złe rozwiązanie. Zdrapując stary lakier możemy doprowadzić do uszkodzenia płytki samego paznokcia, w znaczącym stopniu ją osłabić, pojawi się również efekt rozdwajania końcówek.

Jak zatem zmyć nasz lakier bez wykorzystania zmywacza?

1. Spirytus oraz benzyna ekstrakcyjna

Właśnie spirytus oraz benzyna ekstrakcyjna, mogą okazać się nader przydatne przy zmywaniu starego lakieru z naszych paznokci. Jeżeli zatem nimi dysponujemy to na nasz wacik nałóżmy optymalną ilość oraz w delikatny sposób zacznijmy proces usuwania lakieru.

2. Perfumy oraz dezodoranty jakie posiadają alkohol

Zapewne większość z nas posiada perfumy lub dezodoranty jakie de facto zawierają alkohol, spryskując nimi paznokcie możemy w łatwy oraz prosty sposób pozbyć się starego lakieru.

3. Ocet

Warto spróbować zmyć lakier właśnie octem, choć co oczywiste po takiej czynności należy dokładnie umyć ręce by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu

4. Woda utleniona

Nasączenie wacika wodą utlenioną, to również alternatywa za którą przemawia wiele zalet, tym samym metoda jaka już w wielu przypadkach oraz sytuacjach okazała się nader skuteczna.

5. Aceton

Jeżeli posiadamy tipsy lub sztuczne paznokcie, to dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w aceton, a tym samym zastosować go w sytuacji gdy zachodzi taka potrzeba.

6. Pomalowanie paznokci kolejną warstw lakieru

piękne paznokcie

Ciekawą opcją, jest również nałożenie kolejnej warstwy lakieru, najlepiej w tym aspekcie sprawdza się bezbarwny choć możemy zastosować również ten, jaki wcześniej wykorzystaliśmy. Już po kilku sekundach powinno nam się udać za pomocą wacika usunąć i zetrzeć cały lakier.

Jak zatem widać, możliwości na usunięcie lakieru w zakresie domowych sposobów jest bardzo wiele, a tym samym w razie braku zmywacza do paznokci warto zdecydować się na jedno z powyższych rozwiązań.

O czym powinniśmy pamiętać przy usuwaniu lakieru z naszych paznokci?

Pewnie, iż przy usuwaniu lakieru z naszych paznokci, powinniśmy pamiętać o kilku nader ważnych kwestiach, przede wszystkim bezpiecznym i prawidłowym pozbyciu się go. Niestety niejednokrotnie zapominamy o tym fakcie, jak wspomniano powyżej zdrapywanie go nie jest dobrym posunięciem, a nawet może doprowadzić do wielu niepotrzebnych sytuacji. Dlatego jeżeli pragniemy zachować piękne oraz zdrowe paznokcie, to proces usuwania lakieru powinien być dla nich w pełni bezpieczny.

Oczywiście zakładajmy również, iż na rynku dostępne są obecnie różne lakiery, niektóre z nich wymagają specyficznej metody usuwania czy też dostosowania się pod kątem składu na jakim są oparte. Jeżeli nie wiemy jak usunąć stary lakier z naszych paznokci, to jak najbardziej zgłoszenie się do kosmetyczki pozwoli nam przede wszystkim na profesjonalne oraz odpowiednie pozbycie się go.

lakier do paznokci

Obawiasz się, iż usunięcie lakieru z twoich paznokci to zadanie któremu nie sprostasz?

Jeżeli rzeczywiście obawiamy się, iż usunięcie lakieru z naszych paznokci będzie zadaniem któremu nie damy rady sprostać, ewentualnie z innych powodów nie możemy zdecydować się na wykorzystanie zmywacza do paznokci, to warto udać się do profesjonalnej kosmetyczki. Wbrew temu co się wydaje, na takie rozwiązanie decyduje się bardzo wiele kobiet, przede wszystkim tych jakie chcą w skuteczny, bezpieczny oraz prawidłowy sposób pozbyć się starego lakieru. Zapewne w wielu przypadkach taka wizyta będzie powiązana ze zmianą jego koloru lub odcienia, niekiedy zadbania o paznokcie w pełnym tego słowa znaczeniu.

Nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż sam lakier jak wspomniano można usunąć poprzez zastosowanie jednej z powyższych metod, z drugiej jednak strony niekiedy to właśnie kosmetyczka powinna się nim najzwyczajniej w świecie zająć. Zastanówmy się zatem nad tym, jak pozbyć się starego lakieru a w razie wystąpienia pewnych wątpliwości czy trudności skorzystajmy z pomocy kogoś, kto posiada odpowiednie w tym zakresie predyspozycje i kompetencję. Niech usunięcie lakieru z paznokci nie będzie dla nas już nigdy czymś skomplikowanym ani trudnym, a wymienione domowe sposoby staną się nijako alternatywą dla zmywacza do paznokci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here