czym wyłożyć taras

Taras to miejsce, o które warto zadbać i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Jeśli już jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami tarasu to przecież będziemy z niego korzystać. Szczególnie wiosną i latem lubimy tam przebywać, bo sprzyja temu pogoda. Ale tej kwestii chyba nie trzeba nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, bo rozumie się to samo przez się. Tarasy w obecnej dobie stały się nader popularne i u nas. Nowo powstające domy niejako obowiązkowo muszą już mieć tarasy.. Ale i przy tych starszych budynkach ludzie też często decydują się na takie rzeczy. Czemu nie?

Taras to takie naturalne przedłużenie domowej przestrzeni

To w tym miejscu latem i ciepłą wiosną koncentruje się rodzinne życie. Jakże miło wyjść na taras, by celebrować czy to poranną kawkę, czy to obiad, czy kolację. Nie mówiąc już o tym, że miło tu zaprosić znajomych czy przyjaciół.
Skoro już został wywołany ten temat, zatrzymajmy się przy nim na dłużej. Warto bowiem zastanowić się nad tym, jak w ogóle urządzić taras. Oczywiście nie damy nikomu gotowego przepisu na ładny taras, ale na pewno kogoś zainspirujemy. Warto zatem przyjrzeć się dokładniej tej kwestii, bo zawsze to przecież lepiej wiedzieć więcej niż mniej. Zacznijmy zatem może od tego, jak duży powinien być taras.

Rzecz jasna, że przy małym domu nie może on byt duży, bo nie będzie to wyglądało dobrze. Za to przy dużym domu taras może być już jak najbardziej okazały. Jednocześnie trzeba mieć świadomość, że im jego powierzchnia będzie większa, tym więcej sprzątania nas będzie czekało Coś za coś, tak to już jest. Przestronny taras to luksus, ale warto zastanowić się przed jego budową, czy naprawdę potrzebne są nam takie przestrzenie. Można co prawda odpowiednio je zaaranżować, ale to przecież dodatkowe koszty. To już jednak sprawa każdego, kto za takie przedsięwzięcie się zabiera.

taras

A czym wyłożyć taras?

Tutaj możliwości jest co najmniej kilka. Gres, klinkier, terakota to chyba te najbardziej popularne materiały na taras, ale to nie wszystko. Jest jeszcze tak popularna ostatnio deska kompozytowa czy też po prostu kamień.W takim razie czym wyłożyć taras, żeby być naprawdę zadowolonym? Żeby było jasne: wszystkie opcje mają swoje wady i zalety, ponieważ nie ma rzeczy idealnych na tym najpiękniejszych ze światów. No dobrze, zacznijmy od klasyki, czyli od płytek Te dostępne są w szerokim wyborze, więc nawet najbardziej wymagający klienci mają realne szanse na to, aby kupić taki towar, o jaki konkretnie im chodzi.

Rzeczone płytki muszą być oczywiście odpowiednie. Co to znaczy? Przede wszystkim muszą się charakteryzować odpowiednim stopniem twardości, bo w przeciwnym razie taras szybko po prostu ulegnie zniszczeniu i trzeba będzie wyłożyć kolejne sumy. Druga sprawa to oczywiście mrozoodporność płytek. Tylko takie przecież nadają się na zewnątrz i nawet nie ma co w tej materii dyskutować. Nie możemy zapominać jeszcze o jednej rzeczy. Mianowicie, istotne jest również to, jak płytki zostały położone. Fachowość musi być na najwyższym poziomie.

Jeśli ktoś ma taras ziemny to najlepszym wyjściem będzie położenie betonu czy naturalnego kamienia. Nawiasem mówiąc, taki taras nie kosztuje zbyt wiele i do tego jeszcze jest najmniej kłopotliwy w eksploatacji. Warto też podkreślić, że takie tarasy są najbardziej trwałe. Na rynku można znaleźć też płytki betonowe, które doskonale imitują kamień. Niektóre przypominają nawet drewno. To dopiero gratka! Poza tym jest jeszcze tradycyjna kostka brukowa, której też można z powodzeniem użyć do realizacji tarasu. Niewątpliwie dobrym wyjściem jest położenie kostki granitowej. Dobrze wygląda, jest trwała i nie wymaga jakiś specjalnych zabiegów.

na tarasie

A jeszcze czym wyłożyć taras?

Na pewno drewnem. Musi ono jednak być odpowiednie. Najlepiej do tego celu nadaje się dąb, ale i ipe, bilinga i massaranduba. Deski muszą zostać odpowiednio zaimpregnowane i do tego jeszcze systematycznie trzeba je konserwować. Nie ma innego wyjścia. Jeśli ktoś nie chce takich rzeczy robić w przyszłości, nie powinien iść w drewno. Ale można też na tarasie z powodzeniem położyć deskę kompozytową. To już nawet nie taka nowość, bo sporo osób takie rozwiązania już zastosowało.

Co więcej, taras z kompozytu to naprawdę dobra opcja. Po pierwsze, kompozyt jest materiałem nader wytrzymałym. Zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury. Po drugie, dobrze wygląda. Deski są tak wykonane, że przypominają ryflowane deski drewniane. Po trzecie, łatwo je utrzymać w czystości. Czegóż chcieć więcej? Chyba już wiemy, czym wyłożyć taras?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here