czym sprać smar

Smar jest bardzo trudną substancją jeśli chodzi o pranie, ponieważ wnika on w tkaniny i nie chce puścić.
Na szczęście istnieje kilka dobrych sposobów na jego usunięcie z ubrań.
Jednak niestety wiele osób nie wie jak radzić sobie z plamami od smarów, które są naprawdę bardzo uciążliwe.

Zadajmy sobie więc pytanie czym sprać smar?

Wymienimy sobie kilka naprawdę skutecznych sposobów na pozbycie się plam od smaru z ubrań.
W zależności od tego na jakim materiale jest plama, zależy trudność pozbycia się plamy z ubrania. Po prostu w przypadku niektórych materiałów usuwanie plam po smarze jest łatwiejsze, a w przypadku jeszcze innych trudniejsze.

Pierwszym sposobem na pozbycie się plamy z ubrania jest masło.
Jak to zrobić?
Należy podłożyć pod plamę chusteczkę jednorazową, a następnie trzeba nałożyć na plamę nieco masła. I pozostawiamy to tak około 10 lub 15 minut. Następnie należy wziąć ubranie u uprać w ciepłej wodzie, w której znajduje się proszek do prania bądź też płyn do mycia naczyń, dzięki czemu dużo łatwiej będzie nam sprać plamę po smarze na naszym ubraniu. Dobrym pomysłem jest również dodanie do wody mydła szarego, które sprawdza się najlepiej.

olej

Drugim naprawdę dobrym pomysłem na upranie smaru z ubrań jest benzyna ekstrakcyjna.
sposób wykonania jest bardzo prosty, należy namoczyć wacik w benzynie ekstrakcyjnej, a następnie ściągnij smar wacikiem z benzyną ekstrakcyjną.
Następnie należy uprać plamę po benzynie w ciepłej wodzie z dodatkiem proszku oraz płynu do naczyń. Ten sposób jest naprawdę prosty i skuteczny, więc nawet osoby, które nie mają doświadczenia w upieraniu plam z ubrań poradzą sobie bez żadnych większych problemów.

Kolejnym sposobem, który jest bardzo skuteczny to włożenie ubrania do wrzącej wody z dodatkiem płynu do naczyń i proszku do prania. Ten sposób jest rzadko stosowany jednakże naprawdę bardzo skuteczny i równie prosty ja poprzednie sposoby wymienione powyżej.

Dobrym sposobem jest również smalec, którego używamy również dokładnie tak samo jak w przykładzie z masłem.

Na rynku jest naprawdę wiele firm, które zajmują się praniem trudnych plam, wystarczy poszukać w internecie firm, które się tym zajmują i zlecić im wypranie naszego ubrani, które zostało zabrudzone na przykład właśnie smarem.
Ceny usuwania tego typu plam nie są zbyt duże, a firma, która się tym zajmuje powinna porządnie zadbać o to żeby po plamie nie pozostał nawet ślad.
Dlatego naprawdę warto zorientować się w cenach prania takich właśnie plam i ofertach różnych firm funkcjonujących w naszej okolicy.

Dobrym sposobem jest również zamoczenie brudnego ubrania z plamą od smaru w gorącej wodzie z dużą ilością sody i proszku do prania na jakieś 15 lub 20 minut. Po tym czasie ubranie należy wyprać w tradycyjny sposób w pralce. Jest to naprawdę rzadko stosowany sposób radzenia sobie z tego typu plamami, jednakże jest on jednym z najbardziej efektywnych sposobów jakie wymyślono. Dlatego właśnie bardzo go polecam, ponieważ jest on tani prosty w wykonaniu i przede wszystkim bardzo skuteczny.

Kolejną ważną wskazówką jeśli chodzi o radzenie sobie z plamami od smaru jest jak najszybsza reakcja, czyli jeśli już pobrudzimy się smarem to powinniśmy jak najszybciej jest to możliwe zmoczyć plamę i zastosowanie jednego z wymienionych powyżej sposobów.
Jeśli jednak nie mamy możliwości zmoczenia plamy zaraz po ubrudzeniu się smarem, bo na przykład jesteśmy jeszcze w pracy, to od razu po powrocie do domu powinniśmy zastosować jeden z sposobów.

smar

Czas reakcji jest niezwykle ważny jeśli chodzi o usuwanie plam po smarze, dlatego naprawdę warto szybko reagować ponieważ smar bardzo szybko wnika w materiał ubrania i mocno zasycha.
Można również zainwestować w specjalistyczne środki do usuwania plam, które naprawdę bardzo dobrze sobie radzą z plamami od smaru i nie tylko, jednak jest to dość kosztowna opcja usuwania plam po smarze, mimo to jeśli nie możemy dać sobie rady z tymi plamami to naprawdę wato zainwestować te kilkadziesiąt złotych w środki specjalistyczne, które dają nam gwarancje usunięcia plam z naszego ubrania.

Jednak zanim zainwestujemy w specjalistyczne środki, które naprawdę sporo kosztują, to sprawdźmy jednak najpierw domowe sposoby, które zostały przedstawione powyżej, ponieważ mogą usunąć plamy po smarze przy naprawdę niedużych kosztach, poza tym są one bardzo proste i często okazują się naprawdę skuteczne w walce z plamami pozostawionymi przez smar.
Jeśli jednak żaden z domowych sposobów nie może poradzić sobie z plamą to warto zainwestować w specjalistyczne środki czyszczące, które zagwarantują nam usunięcie plam.

[Głosów:5    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here