plecy

W obecnych czasach, kiedy nowotwory zbierają swoje żniwo, powinniśmy być niezwykle czujni. Wiele rzeczy w naszym życiu powinno nas zaniepokoić. Kiedy na przykład niespodziewanie zgubimy kilogramy, a nie podjęliśmy ku temu żadnych działań, to znaczy nie zmniejszyliśmy kaloryczności spożywanych potraw, nie wprowadziliśmy w nasze życie sportu, powinniśmy bardzo się zaniepokoić, ponieważ może to być oznaka na przykład nowotworu jelita. Tak samo powinniśmy monitorować wszelkie zmiany na naszej skórze.

Jeżeli cokolwiek nas zaniepokoił możemy udać się na przykład do lekarza rodzinnego. Możemy też skierować swoje kroki do lekarza dermatologa, bądź od razu do chirurga onkologa, który swoim fachowym okiem oceni nasze zmiany. Być może konieczne będzie usunięcie znamion i pobranie wycinków do badań w kierunku nowotworów. Zmiany mogą być bardzo różne. Mogą to być zwykłe znamiona lub takie znamiona, które budzą niepokój i powinny czym prędzej zostać usunięte i przebadane.

Czyrak na plecach to także częsta zmiana skórna

W dzisiejszych czasach usuwanie znamion jest praktycznie bezbolesne. Jedynie niewielki ból jest spowodowany ukłuciem w czasie podawania znieczulenia. Jednak igły dzisiaj są niezwykle cienkie i ukłucie w celu podanie znieczulenia nie powoduje praktycznie żadnego dyskomfortu. W czasie zabiegu usuwania znamion lub innych zmian skórnych lekarzowi towarzyszy zazwyczaj pielęgniarka. To ona później zajmuje się opatrywanie miejsca, z którego zmiana została usunięta. Gojenie takich ran jest kwestią indywidualną, jednak zazwyczaj zajmuje to około 2 tygodnie, czasem trzy lub cztery.

czyrak

Nie wolno lekceważyć swojego zdrowia i bać się wizyty lekarskiej. Jeżeli w porę zareagujemy na to co dzieje się z naszym zdrowiem mamy ogromne szanse na pełne wyleczenie. Czasami warto również profilaktycznie udać się do lekarza na przykład dermatologa lub onkologa, aby pokazać mu zmiany na naszej skórze i wspólnie zastanowić się, które należałoby usunąć w celu profilaktyki nowotworowej. W świecie medycyny mówi się, że w razie jakichkolwiek wątpliwości co do danej zmiany skórnej należy ją wyciąć.

Później taka zmiana wysyłana jest do laboratorium w celu wykonania badań histopatologicznych. Zmiany skórne można wycinać małym dzieciom oraz ludziom dorosłym i starszym – nie ma co do tego żadnych przeszkód. Lekarz chirurg onkolog posiada zazwyczaj duże doświadczenie w tego typu zabiegach i z łatwością pozbędzie się zmian skórnych, które budzą nasz niepokój. Później pozostaje kilka tygodni oczekiwania na wynik badania histopatologicznego. Jednak nawet kiedy to badanie nie wyjdzie dla nas korzystnie to nie jest koniec świata.

Dzisiaj z sukcesem można leczyć choroby nowotworowe.

Wszystko oczywiście zależy od konkretnej osoby oraz od tego w jakim stadium nowotwór został wykryty. Jednak warto uświadomić sobie, że dzisiejsza medycyna naprawdę potrafi zdziałać cuda. Warto też pamiętać że w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia możemy na przykład zmienić swojego lekarza rodzinnego, jeżeli ten nie spełnia naszych oczekiwań i na przykład bez uzasadnienia odmawia wydania skierowania do lekarza specjalisty. Możemy dokonać takiej zmiany, mamy to zagwarantowane ustawowo, poprzez ustawy i rozporządzenia.

Tak samo, jeśli jakiś lekarz postąpił wbrew etyce lekarskiej, możemy złożyć na niego skargę. Warto, aby pacjenci pamiętali o swoich prawach i z nich korzystali – będzie to z korzyścią dla wszystkich pacjentów i dla ogólnej jakości całego systemu zdrowotnego państwa. Wiele zmian skórnych usuwanych jest nie z powodu zagrożenia nowotworami, ale po prostu ze względów estetycznych. Dla kobiet na przykład twarz czy dłonie to niezwykle ważne części ciała, które są niemal naszą wizytówką. Dlatego wiele kobiet usuwa różne zmiany z twarzy i rąk.

czyrak na plecach

Czynią to tylko i wyłącznie z powodów estetycznych Usuwanie różnego typu znamion czy brodawek nie jest zabiegiem skomplikowanym. Czasami konsultacja i zabieg mogą odbyć się tego samego dnia w ciągu praktycznie pół godziny. Konsultacja polega na wyjaśnieniu przez lekarza tego, jak zabieg będzie przebiegał oraz czy są ku temu wskazania lub przeciwwskazania.
Lekarz dokładnie wyjaśnia co będzie robił i za pomocą jakiej metody. Później lekarz wyjaśni jak będzie przebiegał proces gojenia oraz co należy w tym czasie robić aby usprawnić jego przebieg. Większość takich zmian po usunięciu bardzo dobrze się goi. Właściwie skutki uboczne występują u bardzo niewielkiej części pacjentów. Trzeba jednak pamiętać, że każdy zabieg medyczny jest obarczony pewnym ryzykiem. Od tego nie uciekniemy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here