Wyposażenie małej łazienki

Jak umeblować i urządzić łazienkę niewielkich rozmiarów, by było to pomieszczenie wygodne w codziennym użytku? Przed zadaniem takim staje wiele osób dysponujących łazienkami o małym metrażu. Wbrew pozorom, jest to możliwe do wykonania, jednak wymaga dokładnego zaplanowania wszystkich zakupów oraz ustalenia, jakich dokładnie sprzętów będziesz potrzebował. Poniżej udzielamy kilku porad związanych z tematem zakupu sprzętów łazienkowych, gdy liczy się przede wszystkim oszczędność wolnej przestrzeni. 

Urządzenia sanitarne do małych łazienek

Osoby dysponujące mała łazienką sięgają najczęściej po kabiny prysznicowe. Jest to dobry trop, który pomoże Ci zredukować ilość wykorzystanej przestrzeni na podłodze. Typowa kabina na planie kwadratu ma rozmiary: 70×70, 80×80, 90×90. Znajdziesz także inne rozmiary, zarówno mniejsze jak i większe, które warto wziąć pod uwagę. Dobrym pomysłem może się okazać wybór kabiny narożnej.

W przypadku modeli z szklanymi ścianami – warto zwrócić uwagę na sposób otwierania drzwiczek. Odradzamy kabiny z drzwiczkami uchylnymi, które otwierają się w kierunku zewnętrznym na oścież. W małych łazienkach może być to problematyczne w trakcie codziennego korzystania. O wiele lepiej sprawdzają się kabiny z drzwiczkami przesuwnymi. 

Amatorzy wanien powinni sięgać po niewielkie modele prostokątne lub wanny narożne, z których ofertą zapoznasz się tutaj: https://elazienki.pl/k/wanny/narozne/. Wanny prostokątne mogą być długie na 120-160 cm oraz szerokie na 70-80 cm. Odmiennie wygląda sprawa z wannami narożnymi, które możesz wprowadzać do znajdujących się w łazience wnęk lub dosuwać do rogu. Szczególnie dobrze wypadają wanny symetryczne, o krawędziach długich na 100-120 cm. 

Wybierając sprzęty sanitarne, warto też zwrócić uwagę na dedykowane do ich obsługi baterie. Odradzamy wybór produktów o dużych i rozbudowanych korpusach. Niewielkie baterie o krótkiej wylewce oraz prostym sposobie sterowania okazują się wyborem najlepszym. 

Meble do Twojej łazienki

Wybierając meble, warto sięgać po podtruty dopasowane do urządzeń sanitarnych, które często możesz kupić z nimi w zestawie. Dotyczy to zwłaszcza szafek pod umywalkę, które stanowią istotny element w organizacji i przechowywaniu łazienkowych sprzętów i przedmiotów. 

W niewielkich łazienkach świetnie sprawdzą się też słupki i półsłupki, czyli wysokie i wąskie meble dedykowane do przechowywania różnych grup sprzętów. W ich wnętrzu możesz umieścić ręczniki, urządzenia czyszczące, szlafroki. Typowy słupek jest głęboki na 25-30 cm oraz wysoki na prawie 2 metry. Dużą zaletą słupków jest ich niewielka powierzchnia, co pozwala wcisnąć je w nawet najbardziej ciasne kąty. 

Szafki z lustrem to dobry pomysł, szczególnie gdy planujesz przechowywać w łazience sporo przedmiotów. W ich wnętrzu znajdziesz wystarczająco miejsca dla mniejszych i większych urządzeń elektrycznych. Szczególnie dobrym wyborem są szafki wyposażone w systemy oświetleniowe w swoim wnętrzu. 

Półki łazienkowe przeznaczone do wieszania na ścianie to świetny sposób na wprowadzenie dodatkowych przestrzeni do przechowywania. Można zamontować je w niemal dowolnym miejscu na nieosłoniętej części ściany. Umożliwiają łatwy dostęp do znajdujących się na nich przedmiotów. 

Warto też wspomnieć o specjalnych systemach przeznaczonych do zabudowy oraz o modułach łazienkowych, które możesz samodzielnie skompletować, tworząc dopasowany do potrzeb Twojego pomieszczenia system.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here