Jakie są najlepsze frezy do drzwi?

Profesjonalne frezy do drzwi są jednymi z najważniejszych akcesoriów nie tylko w stolarstwie, ale również w przemyśle meblowym, dlatego też warto dowiedzieć się po które produkty warto sięgnąć w pierwszej kolejności. Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele frezów, które nadają się nie tylko do obróbki drewna, ale również do różnorodnych tworzyw sztucznych i metali.

Jakie frezy do drewna

W ostatnim czasie do mody powracają meble drewniane, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej firm stolarskich, które oferują kompleksowe meble na wymiar. Aby przy pomocy profesjonalnej frezarki wycinać i precyzyjnie żłobić w drewnie niezbędne są oczywiście odpowiednie frezy.

Bardzo wielu stolarzy korzysta również z frezów do grawerowania, dzięki którym na drewnie można wycinać przepiękne ozdoby i niesamowite wzory. Wybierając frezy do drzwi drewnianych warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich jakość wykonania, a dokładniej mówiąc na materiał. Godne uwagi są frezy stalowe i diamentowe, które w obróbce drewna nie mają sobie równych.

Żywotność frezów

Oryginalne frezy do drzwi od renomowanych producentów, jak łatwo się domyśleć nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też warto pamiętać o systematycznej pielęgnacji. Niestety nawet najlepsze jakościowo frezy z czasem będą się tępić, dlatego też niezbędne jest ponownie odnowienie krawędzi ostrza.

Niektóre frezy do drzwi można samodzielnie szlifować, ale lepszym wyborem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnych firm, które oferują kompleksowe ostrzenie frezów od a do z.

Moda na frezy trzpieniowe z ostrzami prostymi

Do obróbki drewna najlepiej nadają się frezy trzpieniowe z ostrzami prostymi, których największą zaletą jest nie tyko przystępna cena, ale również łatwość obróbki. Warto wspomnieć również i o tym, że tego typu frezy posiadają tzw. ostrza czołowe. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można nie tylko frezować, ale również wiercić i wycinać poszczególne elementy w sposób krzywoliniowy.

Doświadczony stolarz, dzięki takim frezom jest w stanie przygotować nawet bardzo skomplikowane drzwi. Warto rozglądać się nie tylko za frezami stalowymi, ale również tymi wykonanymi z węglików, które poradzą sobie nawet z bardzo twardym i wymagającym drewnem.

Frezy do produkcji drzwi posiada w swojej ofercie firma Frezwid

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here