włosy
fot.: pexels.com

Laminowanie włosów jest jednym z najpopularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Nic dziwnego – dzięki niemu włosy stają się lśniące oraz odżywione. Jest to ratunek nawet dla najbardziej zniszczonych włosów. Wiele kobiet zastanawia się jednak, czy warto wykonać laminowanie włosów, czy może postawić na naturalną pielęgnacje. Jak jest naprawdę?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/laminowanie-wlosow/

Co to jest laminowanie włosów?

Zabieg ten polega na nałożeniu na włosy przeznaczonej do tego, trwałej osłonki. Wykonuje się to z pomocą specjalistycznych preparatów. Dzięki nim, dochodzi do domknięcia rozdwojonych końcówek i rozchylonych łusek włosów.

Praktycznie natychmiastowo można zauważyć, że włosy stają się gładkie i błyszczące. Zostaje im przywrócony także zdrowy i mocny wygląd. Ponadto, są miękkie i przyjemne w dotyku. Właśnie dlatego, jest to zabieg przeznaczony dla osób, których włosy są zniszczone farbowaniem lub ucierpiały na nieodpowiedniej pielęgnacji.

Ile kosztuje laminowanie włosów?

Jest to zabieg przynoszący spektakularne efekty, niestety wykonywany w salonie fryzjerskim jest dość drogi. Kobiety decydujące się na laminowanie włosów u profesjonalnego stylisty, muszą być przygotowane na cenę wynoszącą od 300 do 700 złotych. Zabieg trwa około godziny, jednak jego efekty utrzymują się nawet przez trzy miesiące.

Oczywiście, istnieją także domowe sposoby na wykonanie zabiegu. Jego efekty nie są jednak tak zadowalające, a efekt gładkich włosów utrzymuje się bardzo krótko. Co więcej, włosy szybko wracają do poprzedniego stanu, czyli stają się pozbawione blasku i nadmiernie napuszone.

Warto pamiętać także o tym, że laminowania włosów nie należy powtarzać zbyt często. Jest to niestety ingerencja w strukturę włosów, przez którą mogą być one przesuszone i łamliwe. W przypadku wykonania zabiegu w salonie fryzjerskim, optymalnym czasem po którym powinno się powtórzyć laminowanie, są właśnie trzy miesiące.

Przeczytaj też: http://www.yummie.pl/efekty-piwnej-pielegnacji-wlosow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here