Trenujesz na siłowni. Zadbaj o stawy - Flex All Complete

Trening siłowy mocno obciąża cały układ ruchu – nie tylko tkankę mięśniową, ale również stawy. Dlatego należy o nie zadbać, żeby móc przez długie lata cieszyć się sprawnością, siłą i wymarzoną sylwetką. Pomocne w tym celu okazują się suplementy i odżywki, czego najlepszym przykładem jest preparat Flex All Complete oferowany przez sklep SFD.

Pozwól odetchnąć obciążonym stawom

Kiedy po raz kolejny wyciskasz, podnosisz, podrzucasz czy przyciągasz ciężary, przerzucając na treningu tony kilogramów, odczuwa to cały Twój organizm, w tym także stawy. To one odpowiadają za ruchomość kończyn i tworzą swego rodzaju elastyczne spoiwo łączące ludzki szkielet. Siłą rzeczy podnoszenie ciężarów odbija się zatem również na nich, nie tylko mięśniach. Słabo zmobilizowane i mało sprawne stawy są jedną z najczęstszych przyczyn kontuzji na siłowni – to z ich powodu w rezultacie ćwiczeń siłowych zaczynają boleć barki, plecy, kolana, łokcie czy nadgarstki. Jak temu zapobiec? Można zastosować odpowiednio dobrane suplementy i odżywki o sprawdzonym składzie i skutecznym działaniu.

Takim suplementem jest preparat Flex All Complete od SFD. Jego podstawowy składnik to kolagen – białko odpowiedzialne za budowę tkanki łącznej, czyli po prostu stawów. Dostarczając go do organizmu wraz suplementacją, można skutecznie przyspieszyć ich regenerację. Dzięki temu nawet ciężkie i częste treningi nie stanowią przesadnego obciążenia dla Twojego układu ruchowego – oczywiście pod warunkiem, że ćwiczenia są wykonywane prawidłowo, ale to już temat na inną okazję.

Koniec z bólem stawów po treningu

Flex All Complete warto stosować zarówno z myślą o zapobieganiu urazom stawów, jak i w celu ich uśmierzenia, gdy już zaczęły doskwierać. Suplement od SFD poleca się w szczególności po przebytych urazach układu ruchowego, jak zwichnięcia, złamania, naciągnięcia czy skręcenia. Regularne przyjmowanie go pozwala na szybszy powrót do zdrowia i efektywniejsze odbudowanie formy sprzed kontuzji.

Zawarty w Flex All Complete kolagen umożliwia utrzymanie powięzi, chrząstek, torebek stawowych, kości, więzadeł i ścięgien w dobrej kondycji nawet u osób, które intensywnie trenują na siłowni i regularnie podnoszą duże ciężary. Suplement oferowany przez SFD działa skutecznie jednak nie tylko ze względu na zawartość kolagenu, ale również z uwagi na inne składniki, jak np. witamina C, która bierze udział w jego wytwarzaniu. Korzystne działanie dla stawów ma także siarczan glukozaminy, przyczyniając się do ich szybszej regeneracji, a także niwelując ból po treningu.

Z pozytywnego wpływu na stawy znany jest metylosiarczan metanu (MSM) – organiczny związek, który zaleca się osobom cierpiącym na różnego rodzaju dolegliwości i choroby układu ruchu. W dużym stopniu decyduje on o elastyczności i sprężystości stawów, co z kolei bezpośrednio przekłada się na sprawność ruchową. Jeśli nie chcesz jej utracić w wyniku problemów ze stawami, sięgnij po suplementy i odżywki w rodzaju Flex All Complete.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem www.sfd.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here