czym czyścić żelazko

Każdy z nas lubi mieszkać w czystym i przytulnym wnętrzu. Wszelkie zanieczyszczenia, kurze i śmieci mogą niestety działać na nas zniechęcająco, a nawet depresyjnie. Dlatego warto regularnie sprzątać nasz dom i nie dopuszczać do tego, aby zarósł brudem. Gdy sami nie mamy czasu sprzątać naszego domu, zawsze możemy skorzystać z usług ekipy sprzątającej lub pani sprzątającej, którzy to dokładnie oczyszczą każdy nasz kąt z brudu.

Ten ostatni sposób na sprzątanie domu jest dla osób, które na to stać. Jeśli jednak sprzątamy, warto nauczyć się jak to robić szybko i sprawnie domowymi sposobami, aby nie tylko sprawnie uprzątnąć nasz dom, ale też zaoszczędzić. Jednym z bardzo przydatnych tematów dotyczących sprzątania w naszym domu jest czyszczenie żelazka domowymi sposobami. To bardzo ważna kwestia, bowiem przy częstym prasowaniu naszych ubrań żelazko może się zniszczyć. Nie warto wyrzucać żelazka, kiedy się zabrudzi – lepiej go wyczyścić.

A czym czyścić żelazko?

prasowanie

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w niniejszym artykule. Na samym początku warto zaznaczyć, że nawet najlepsze metody na to, czym czyścić żelazko, nie zastąpią samej regularności w czyszczeniu tego urządzenia. Nawet jeśli nasze żelazko wydaje nam się czyste, to warto czyścić je prewencyjnie. Dzięki temu będziemy się cieszyć naszym sprzętem jak najdłużej. A czym czyścić żelazko? Odpowiedź jest bardzo prosta – tym, co jest w domu i nie trzeba po to wychodzić do sklepu. Poniżej przedstawiamy nasze 5 domowych sposobów na to, czym czyścić żelazko:

1.Przemywanie ciepłego żelazka octem to pierwszy sposób na to, czym czyścić żelazko bez konieczności wychodzenia z domu. Sposób ten polega na tym, że włączamy żelazko do prądu i ustawiamy je na nieco niższą temperaturę przeznaczoną do delikatnych tkanin. Następnie wyłączamy żelazko i po jego odłączeniu z prądu przecieramy jego stopę szmatką nasączoną octem. Później przecieramy żelazko kolejną szmatką, ale już nasączoną wodą. Pamiętajmy, aby po czyszczeniu żelazka octem koniecznie otworzyć okna, ponieważ może nas rozboleć głowa.

2.Kolejnym sposobem na to, czym czyścić żelazko jest użycie roztworu wodnego z solą i octem. Do garnka wlewamy wodę, ocet i wrzucamy sól. Wszystko w proporcji 1:1. Podgrzewamy miksturę i wyłączamy. Nie dopuszczamy do jej wrzenia. Następnie przecieramy szmatką zanurzoną w wodnym roztworze nasze żelazko. Po przemyciu żelazka przecieramy je wodą destylowaną.

3. Sól i gazeta to trzecia metoda na to, czym czyścić żelazko. Rozsypujemy odrobinę soli na gazecie, a następnie przeprasowujemy ją ciepłym żelazkiem. Prasujemy dotąd, aż sól zniknie. Gotowe! Nasze żelazko jest gotowe do dalszej pracy.

4.Patyczki do uszu nie tylko służą do czyszczenia uszu lub do delikatnych poprawek makijażu. Użycie patyczków do uszu zamoczonych w occie to kolejny sposób na to, czym czyścić żelazko – a raczej jego pozostałe elementy, które też często lubią się brudzić. Patyczki moczymy w occie, a następnie czyścimy nimi upusty pary. Jeśli często prasujemy ubrania, używając do tego zbiornika z wodą, na upustach pary może pojawić się osad z powodu używania twardej wody. Warto oczyszczać te elementy żelazka, aby zapobiec jego wcześniejszemu zniszczeniu.

5. Ostatnim już sposobem na to, czym czyścić żelazko jest octowy roztwór wodny przeznaczony do czyszczenia zbiornika na wodę w naszym żelazku. Ocet i wodę mieszamy w proporcji 1:1. Tak przygotowaną mieszankę wlewamy do zbiornika z wodą. Żelazko włączamy do prądu i czekamy, aż nasza mieszanka z octem wyparuje.
Po odparowaniu naszej mieszanki napełniamy zbiornik wodą. Znów czekamy, aż woda odparuje i wyłączamy żelazko. Pamiętajmy, żeby absolutnie nie zaczynać prasowania, dopóki nie pozbędziemy się octu z naszego żelazka. Ocet nie tylko może zniszczyć nasze ubrania, ale również doprowadzić do ruiny samo urządzenie.

żelazko

I na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy. Jeżeli wskazane powyżej domowe metody na to, czym czyścić żelazko okażą się nieskuteczne, można spróbować poszukać gotowych produktów, które będą mogły wspomóc nas w naszej walce z brudnym żelazkiem. Na rynku dostępnych jest obecnie bardzo dużo środków chemicznych, które skutecznie pozwolą nam na to, by wyczyścić żelazko z brudu.

Rynek oferuje przeróżne proszki, ściereczki i płyny. Tak skoncentrowane i silne środki możemy zastosować tuż po naszych domowych metodach, za pomocą których próbowaliśmy wyczyścić nasze żelazko. Jeśli mimo to, nasze żelazko nadal jest brudne i każda metoda czyszczenia zawodzi, warto zastanowić się nad zakupem nowego urządzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here