Te maszyny do szycia idealnie sprawdzają się w użytku domowym

0
753

Maszyny do szycia to urządzenia, które ciągle cieszą się popularnością. To sprzęty, które pozwalają nam w szybki sposób dokonać przeróbki lub stworzyć coś nowego. Sprawdzają się zwłaszcza w domach, gdzie są dzieci. Są zawsze pod ręką, gdy trzeba zaszyć dziurę w spodenkach lub uszyć worek na buty do przedszkola bądź szkoły. Służą również do skrócenia firanek i zasłon oraz spełniania najróżniejszych potrzeb. Jeśli ktoś oczywiście umie szyć. Poniżej przedstawiamy trzy marki maszyn do szycia, które nadają się zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych.

Maszyny marki Singer

Singer zajmuje się produkcją maszyn do szycia od końca XIX wieku. Ta amerykańska firma posiada zatem w tym względzie ogromne doświadczenie. Maszyny Singer używane są na całym świecie w tym również w Polsce. Charakteryzują się wysoką jakością wykonania, łatwością obsługi, niezawodnością oraz wielofunkcyjnością.

Szczególnie godny polecenia jest model Singer 8280. Maszyna ta została wyposażona w metalowy korpus oraz zatrzaskowe mocowanie stopek wykorzystujące system Matic. Posiada także LED-owe oświetlenie wokół igielnicy, a także wolne ramię, które umożliwia komfortowe i bezproblemowe szycie na okrągło.

Jeśli chodzi o funkcje urządzenia, to wymienić można, między innymi:

  • 7 programów ściegowych, w tym: ściegi: prosty, kryty, zygzak, satynowy,
  • możliwość szycia podwójną igłą oraz szycia wstecz,
  • półautomatyczne obszywanie dziurek,
  • płynną regulację szerokości zygzaka oraz długości ściegu,
  • manualne obcinanie nitek,
  • regulację naprężenie nici oraz docisku stopki,
  • 6-stopniowy mechanizm transportu.

Standardowe wyposażenie Singer 8280 obejmuje: zestaw stopek (np. uniwersalna, do wszywania zamków, automatycznego obszywania dziurki, przyszywania guzików), prowadnik krawędziowy, zestaw igieł, 3 szpulki, śrubokręt, rozpruwacz, blokadę szpulki nici górnej. Co ciekawe, w zestawie jest też pokrowiec na maszynę.

Maszyny marki Łucznik

Maszyny polskiej marki Łucznik również posiadają długą historię. Pierwsze modele weszły bowiem na rynek już w latach 20. XX wieku. Marka ta cieszy się zaufaniem klientów i proponuje wiele funkcjonalnych modeli maszyn do szycia. Na pewno godna uwagi jest maszyna Łucznik Polonia 2018.

Jest solidnie wykonania i rewelacyjnie sprawdza się w domowych warunkach. Posiada oświetlenie LED oraz wolne ramię, wahadłowy chwytacz, zatrzaskowe mocowanie stopek, 22 programy ściegowe, wbudowany nawlekacz igły oraz wiele podobnych do Singera funkcji.

Maszyny marki Minerva

Z kolei maszyny Minerva to produkty pochodzące z Austrii. Z całą pewnością bestsellerem tej marki jest model Minerva Next 363D. Jest niezawodna i bardzo prosta w obsłudze. Dlatego doceniają ją zarówno osoby zaczynające swoją przygodę z szyciem, jak również profesjonaliści.

Maszyna Minerva Next 363D posiada aż 36 programów ściegowych, różne stopki (np. do obszywania dziurek, do guzików), płytkę do cerowania i haftowania, prowadnik, zestaw igieł, LED-owe oświetlenie pola pracy, wbudowany nawlekacz igły, dodatkowy trzpień na szpulkę.

Producent oferuje także inne ciekawe modele, w tym Minerva Experience 1000. Ściegi wybiera się w niej za pomocą systemu elektronicznego. Maszyna posiada wyświetlacz, który podpowiada jakiej stopki użyć. Poza tym, dzięki systemowi start/stop pozwala ona na szycie bez rozrusznika nożnego. Wszystkie wymienione modele dostępne są w sklepie internetowym Szyj.pl. Sprzedawca gwarantuje fachowe doradztwo oraz konkurencyjne ceny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here