Jak wybrać kinkiety do salonu?

0
1259

Kinkiety to szczególny rodzaj oświetlenia domu, który dodaje do pomieszczenia nietypowego uroku. Są zazwyczaj dodatkowym źródłem światła, pozwalającym na rozjaśnienie wybranego fragmentu pomieszczenia, co dodaje ciekawego nastroju do każdego miejsca, w którym się je zastosuje. Jak jednak je wybrać, aby spełniały wszystkie oczekiwania? Podpowiadamy!

Ile kinkietów będziesz potrzebował?

Na początek warto zastanowić się, jaka liczba kinkietów będzie idealna do pomieszczenia, w którym mają się znaleźć. Żeby odpowiedzieć na to pytanie, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Po pierwsze istotna będzie wielkość pomieszczenia i wielkość samych kinkietów. Trudno wyobrazić sobie na przykład mały pokój, w którym znajdują się duże, przyciągające wzrok kinkiety w sporej liczbie. Wówczas uzyskany efekt mógłby okazać się dość przytłaczający i nieestetyczny.

Często kinkiety wyglądają dobrze samotnie, zwłaszcza jeśli są okazałe i przyciągające spojrzenia. W innym przypadku, gdy są nieco skromniejsze, można z nich stworzyć intrygujący wzór, umieszczając kilka z nich w równych odstępach lub w symetrycznych punktach pokoju. Warto przy tym zawsze postawić na minimalizm – najlepszy efekt w ich przypadku uzyskuje się z reguły przy mniejszej ilości oświetlenia.

Ustawienie światła i rodzaj klosza

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest budowa samego kinkietu. Z pozoru najbardziej popularne są te, które posiadają prosto ustawione źródło światła, okryte prostym kloszem. Dzięki temu nie dominują pomieszczenia, niemal wtapiają się w tło i jedynie po zapaleniu delikatnie podkreślają jego największe zalety. Jednak to nie jedyny rodzaj, na jaki możemy zwrócić uwagę.

Warto zastanowić się między innymi nad tym, czy lepszy nie będzie kinkiet z możliwością zmiany kierunku światła. Jego dostosowanie przydaje się podczas różnych czynności, na przykład czytania, kiedy możemy doświetlić sobie wybrany obszar pomieszczenia.

Nie można także zapomnieć o kloszu, który powinien odpowiednio kierować i rozpraszać światło. W zależności od tego, czy chcemy pozwolić mu na równomierne rozchodzenie się we wszystkie strony, czy może pragniemy je ukierunkować, możemy zdecydować się na inne klosze.

Nastrojowy i wyjątkowy

Kinkiet powinien idealnie oddawać charakter pomieszczenia, dlatego powinien być dobrany tak, aby zgadzał się z innymi elementami wystroju. Dlatego kinkiety do salonu dostępne na meblemwm.pl prezentują wiele różnych stylów. Znajdziesz wśród nich zarówno antyczne ozdoby, które sprawdzą się w pomieszczeniach vintage, jak i nowoczesne, loftowe lampy, które pięknie ozdobią industrialne pomieszczenie. Na uwagę bez wątpienia zasługują sobie także wyjątkowe, nastrojowe kinkiety o futurystycznym charakterze, których na pewno nie przegapisz i które świetnie zaprezentują się samodzielnie. Będą idealną ozdobą nietypowego pokoju – a być może nawet jedyną, jeśli w swoim futurystycznym pokoju stawiasz na minimalizm.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here