5 gadżetów, które ułatwią pracę w domu i ogrodzie

Dom i ogród to miejsca, w których spędzamy większą część życia. Kojarzą się z sielanką, odpoczynkiem, czasem spędzanym w gronie najbliższych osób. Jest faktem niezaprzeczalnym, że czas spędzony w rodzinnym gnieździe, dopełniony kontaktem z ogrodową przyrodą to bezcenna wartość. Jednak dom i ogród to nie tylko przyjemność. Często wymaga nakładu sił i godzin pracy, po upływie których domowników czeka zasłużony relaks. Aby ułatwić sobie pracę i zaoszczędzić cenny czas warto wykorzystywać nowe gadżety, pojawiające się na rynku.

Robot sprzątający

Sprzątanie domu pochłania wiele czasu. Zapracowani domownicy często muszą rezygnować z przyjemności aby utrzymać ład i czystość w domu. Z pomocą przychodzą odkurzacze sprzątające, które, jak sama nazwa mówi, wyręczą nas w wykonywaniu tego przykrego obowiązku. Niektóre z nich dodatkowo usuną większe zabrudzenia lub plamy z czyszczonych powierzchni. Robot jest na tyle inteligentny, że sam zadba o konieczność ładowania gdy poziom baterii spadnie zbyt nisko. Możliwość zamontowania nakładek sprawia, że czyszczenie paneli, płytek a nawet chodników i dywanów nie będzie stanowić problemu.

Robot do trawy

Podobną funkcję pełni robot do trawy. Tym razem, urządzenie wykona za nas prace na zewnątrz budynku. Skoszony automatycznie trawnik będzie wyglądał imponująco. Co więcej, właściciel nie włoży w prace ani odrobiny wysiłku. Urządzenia są ciche więc nie zakłócają relaksu rodzinie i sąsiadom. Dodatkowo, mogą pracować zarówno na suchych i mokrych powierzchniach. Urządzenie zostało dostosowane do działania w trudnych miejscach, poradzi sobie przy pagórkach, zagłębieniach, miejscach trudno dostępnych. Również kamienie, patyki lub szyszki nie stanowią przeszkody.

Wielofunkcyjny robot kuchenny

Inwestycja w wysokiej klasy robot kuchenny opłaca się. Gospodynie spędzają godziny nad przygotowaniem smacznych potraw. Zakup urządzenia skróci czas spędzony w kuchni, a same potrawy zyskają na walorach smakowych. Urządzenia tego typu mogą obejmować wiele funkcji. Maszynka do mielenia mięsa pozwoli otrzymać własny wyrób, sokowirówka umożliwi podanie pysznego i zdrowego soku, malakser zetrze ziemniaki na placki, warzywa na sałatkę, ser do pizzy. Stosując blender można zmiksować zupę na krem lub przyrządzić ulubiony koktajl, nie wspominając o mikserze z rożnymi typami mieszadeł. Wszystkie te możliwości gwarantuje wielofunkcyjny robot.

Ekspres do kawy

Smakosze kawy coraz częściej korzystają z profesjonalnych urządzeń, które przygotowują latte, espresso, kawę czarną, białą czy cappuccino. Warto zwrócić uwagę na parametry ekspresu, który nie tylko zmieli kawę ale odpowiednio dobierze ilość produktu do typu napoju. Idealnie spienione mleko nadaje kawie niesamowity aromat i smak, który sprawia, że każdy poranek staje się przyjemniejszy.

Grill gazowy

Nie każdy właściciel ogrodu lubi grille tradycyjne, które wymagają zastosowania odpowiedniego drewna, podpałki oraz przed wszystkim umiejętności. Często na czas przygotowania i jego jakość wpływ ma otaczająca aura. Chcąc uniknąć kłopotów warto skorzystać z grilla gazowego. Zazwyczaj wykonane z wysokiej jakości stali są odporne i wytrzymałe. Źródłem ciepła jest butla gazowa, ukryta w zamontowanej szafce. Ruszta mają dużą powierzchnię i można na nich przygotować posiłek dla wielu osób. Cena grilla może odstraszać ale jego zalety są niepodważalne.

Gadżetów i akcesoriów ułatwiających pracę w ogrodzie i w domu jest wiele. Warto z nich korzystać, zapewniając sobie więcej czasu na codzienne przyjemności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here