gorączka

Podwyższona temperatura ciała w większości przypadków jest oznaką rozwijającej się właśnie w organizmie choroby. Pojawia się w momencie złapania przeziębienia lub grypy i o ile nie przekracza wartości 39 stopni C, nie trzeba się nią za bardzo przejmować. Bo wbrew pozorom gorączka jest dobrym sygnałem.
Organizm sam podwyższa swoją temperaturę i w ten sposób odbyć walkę z atakującą go infekcją. Zbijanie 38 stopni nie jest zbyt dobrym pomysłem i w takich przypadkach lepiej po prostu wygrzewać się w łóżku i odpoczywać, aniżeli sięgać od razu po specjalne leki.

Staną się one niezbędne dopiero w momencie, gdy temperatura zacznie przekraczać wartość 39 stopni C. Gdy dojdzie do wystąpienia takiej gorączki, trzeba oczywiście spróbować ją obniżyć.

A czym zbić gorączkę?

Najprościej można to zrobić przy użyciu odpowiednich lekarstw, jednak ludzie coraz rzadziej po nie sięgają, wiedząc, że mimo iż są one zdecydowanie pomocne, jednocześnie negatywnie oddziałują na cały organizm. Domowe metody okazują się natomiast równie skuteczne co te drogie apteczne środki farmakologiczne. Warto je przetestować i sprawdzić jeszcze przed sięgnięciem po kolejną magiczną tabletkę.

zbić gorączkę

Domowych metod mających na celu obniżenie temperatury ciała jest całe mnóstwo. Wystarczy poszukać ich w Internecie, aby natknąć się na tysiące opowiadających o nich artykułów. Na forach internetowych Internauci z całego świata dzielą się natomiast swoimi własnymi pomysłami na zbijanie gorączek. Dokładnie wyjaśniają, jak je należy wykorzystać, aby osiągnąć zamierzony efekt, czyli po prostu pozbyć się wysokiej temperatury.

Mimo iż wiele osób podchodzi do takich metod z dość dużym dystansem, niektórym z nich po prostu nie można odmówić rzeczywistego działania. A mają one jeszcze jedną niewątpliwą zaletę – są w pełni bezpieczne i całkowicie naturalne. Nigdy nie zaszkodzą, a mogą jedynie pomóc. Skoro więc nie wywołują żadnych skutków ubocznych, na pewno warto przynajmniej spróbować zastąpić nimi klasyczne leki przeciwbólowe. Zawsze każdy zdąży po nie sięgnąć, jeśli w żaden inny sposób nie zdoła zbić swojej wysokiej gorączki.

Jednymi z najlepszych sposobów na obniżenie temperatury ciała są zioła – naturalne, przystępne i tanie. Utworzone z nich roztwory i przetwory okażą się fantastycznymi domowymi lekarstwami, radzącymi sobie zarówno z wysoką gorączką, jak i z silnym katarem, uciążliwym kaszlem bądź zalegającą w jamie ustnej flegmą. W trakcie wysokiej gorączki warto sięgnąć przede wszystkim po czarny bez, kwiat lipy lub liście maliny.

Produkty tego rodzaju można kupić w każdym sklepie zielarskim i warto to zrobić, aby móc samodzielnie przygotować w nich napar. Teoretycznie w większości supermarketów i aptek dostępne są już gotowe herbatki ekspresowe, składające się w dużej mierze właśnie z tego rodzaju ziółek. Nigdy nie zadziałają one jednak tak samo dobrze jak świeżo przygotowany i aromatyczny napar.

czym zbić gorączkę

Zakupione zioła, a najlepiej dowolnie skomponowaną mieszankę różnorodnych roślinek, należy umieścić w dzbanuszku bądź misce i zalać szklanką gorącej wody. Po upływie około piętnastu minut całą miksturę należy dokładnie przecedzić, aby pozbyć się wolno pływających listków i płatków. Czysty płyn należy od razu wypić i tuż po jego konsumpcji położyć się do łóżka.

Zioła tego rodzaju mają bowiem właściwości rozgrzewające organizm od środka, które zwiększają produkcję potu. Godzinna drzemka odbyta w higienicznym i sterylnym pomieszczeniu pozwoli człowiekowi szybciej odzyskać dobre zdrowie. W trakcie takiego odpoczynku organizm zajmie się w pełni walką z atakującą go infekcją i będzie mógł całkowicie się na niej skupić.

A czym zbić gorączkę, jeśli nie ma się pod ręką żadnych naturalnych ziół, a objawy choroby są tak silne, iż nie pozwalają kompletnie na opuszczenie domu? W przypadku gorączki pomocny okazuje się również specjalny roztwór doskonale znany wszystkim mamom i babciom. Składa się on z mleka, miodu i czosnku i już w dawnych latach był stosowany podczas wszelkiego rodzaju chorób. Jak go przygotować? Szklankę mleka należy wlać do rondelka i doprowadzić do wrzenia.

Od razu można wycisnąć do niej jeden bądź dwa ząbki czosnku i dokładnie wymieszać. Po przelaniu napoju do szklanki należy odczekać, aż jego temperatura odrobinę się obniży i dodać do niego solidną łyżkę naturalnego miodu. Miksturę należy wypić w całości i najlepiej robić to przynajmniej raz dziennie. Mimo iż nie ma ona zbyt ciekawego smaku czy aromatu, wspaniale odkaża organizm, usuwa z niego liczne bakterie i przy okazji wzmacnia układ odpornościowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here