Gdzie jechać na wakacje wiosną

Nie trzeba wcale czekać aż do letnich wakacji na to, aby spędzić miło wolny czas w ciepłem miejscu. Ne brakuje krajów, które oferują w okresie od marca do maja wspaniałe warunki do wypoczynku i świetnej zabawy. Jako, że linie lotnicze oferują coraz przystępniejsze ceny, możliwe staje się znalezienie biletów na samolot za przysłowiowy bezcen. Warto być na bieżąco i śledzić promocje. Dla wytrwałych może pojawić się nawet oferta last minute, dzięki której spełni się marzenie o odwiedzeniu ciepłych krajów. Jest wiele destynacji, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu swojego urlopu na marzec, kwiecień czy maj.

Wakacyjny marzec – jaki kierunek obrać?

Jeśli będziemy dysponować wolnym czasem w marcu i szukamy jakiegoś ciepłego miejsca do jego spędzenia, warto rozważyć Egipt. Marcowe temperatury w Egipcie zachęcają do zrelaksowania się przy hotelowych basenach i markowania w przepięknych akwenach. Nie trzeba męczyć się w upałach, ale wypoczywać komfortowo w temperaturach bliskich 25 st. C. Z kolei temp. w morzu to ok. 20 st. C. Marzec to również świetna okazja do odwiedzenia Emiratów Arabskich, jeszcze zanim zrobi się tam bardzo gorąco. Na wspaniałe warunki turyści mogą liczyć w Dubaju i Ras Al Khaimah ze względu na bardzo dobrze rozwiniętą bazę hotelową. Nie mówiąc już o licznych atrakcjach. W Emiratach Arabskich można zwiedzać wysokie budowle, odbywać rejsy miedzy wyspami, podróżować po safari czy nawet spędzić noc na pustyni. Dobrym wyborem będzie również Oman, gdyż w marcu można raczyć się gorącym, ale nie upalnym powietrzem. Plażowanie w temp. do 30 st. C i kąpanie się w wodzie mającej 26 st. C, jest czystą przyjemnością.

Wakacje last minute – jakie kraje odwiedzić w kwietniu?

Wakacje last minute

Kwiecień to czas, gdzie warto udać się na Cypr czy Maderę. Na Cyprze panuje wówczas średnia temperatura 22 st. C. Nie trzeba martwić się kolejkami, ale bez pośpiechu zwiedzać okoliczne atrakcje. Temperatura wody to około 20 st. C, a więc o wiele cieplej niż nawet często nad Bałtykiem w porze letniej. Na Cyprze promieniowanie słoneczne dostępne jest przez 9 godzin dziennie, co sprzyja całodniowym wycieczkom. Jest to idealna opcja dla fanów surfowania, plażowiczów, miłośników pieszych i rowerowych wycieczek. Madera przyjmuje w kwietniu najpiękniejsze kolory, ma też w tym miesiącu miejsce Festiwal Kwiatów. Średnia temp. powietrza wynosi 20 st. C, a wody 19 st. C.

Dokąd wybrać się w maju?

Maj to wspaniały czas na odwiedzenie Grecji, Turcji czy Hiszpanii. Oferty wakacji w tych rejonach ma m.in. ITAKA. Majówka w Hiszpanii będzie strzałem w dziesiątkę, kiedy to klimat jest wręcz idealny. Jest ciepło – ponad 20 st. C, ale nie gorąco. W maju oficjalnie rozpoczyna się sezon turystyczny w Turcji, a średnia temp. wynosi 25 st. C. Woda morska jest przyjemnie ciepła, więc można kąpać się do woli. Jest to wspaniała pora na zwiedzanie. W maju nie trzeba obawiać się fal upałów, które pojawią się już w czerwcu. Sezon turystyczny zaczyna powoli się rozkręcać także w Grecji, dzięki czemu nie ma jeszcze tłumów. Średnia temp. powietrza wynosi 24 st. C – sprzyja opalaniu się i kąpielom w morzu. Można też zobaczyć wiele ciekawych miejsc.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here