budowa domu

Wszyscy dobrze wiemy, że remont mieszkania, albo chociaż jednej jego części niesie ze sobą wiele spraw, które trzeba dobrze przemyśleć. Dobór odpowiednich mebli, koloru farb, czy też paneli jest częstym problemem dla wielu z nas. Prócz kosztów jakie musimy ponieść, trzeba także pamiętać o doborze odpowiedniej ekipy remontowej. Niezwykle istotne jest, żeby przekazać nasze mieszkanie w kompetentne ręce, dzięki temu będziemy mogli być spokojni o wykonaną robotę i cieszyć się odświeżonym mieszkaniem.

Niestety, często po wykonanej pracy często można znaleźć niedoskonałości. W takim wypadku jeśli inwestor zdecyduje, że konieczne jest ich usunięcie, ekipa remontowa ma obowiązek podjęcia się poprawek. Takie czynności nie powinny być dodatkowo płatne, jednak często możemy spotkać się z tym, że tzw. budowlańcy życzą sobie dodatkową opłatę za wykonanie poprawek.
Z tego powodu warto wcześniej zadbać o to, aby takie prace były uwzględnione w umowie. Z tego też powodu niezwykle ważne jest, aby na początku rozmów ustalić wszystkie szczegóły dotyczące wykonywanej pracy, a także wynagrodzenia.
Podczas wykonywanych prac poprawkowych ekipa budowlana często spotyka się z tym samym problemem.

Czym zmyć piankę montażową?

czym zmyć piankę montażową

To pytanie często pada z ust niejednego pracownika. W momencie uszczelniania okien, montowania ościeżnic drzwiowych, czy też wypełniania innych przestrzeni, których nie chcemy zdarza się, że pianka montażowa pozostawi po sobie niechciany ślad. Jest wiele sposobów do usunięcia pianki. Jednak bardzo ważne jest, żeby dobrać sposób do elementu jaki jest zanieczyszczony, stanu w jakim jest pianka montażowa oraz miejsca w jakim się znajduje.

Jednym z najprostszych sposobów usunięcia pianki montażowej jest użycie noża kuchennego lub noża do tapet. Aby wykorzystać ten sposób, pianka musi być wystarczająco sucha i utwardzona. Jeśli zaczniemy zdrapywać piankę za wcześnie cały nóż zostanie oblepiony w piance. Poza tym można bardzo łatwo zabrudzić sobie ręce lub ubranie, gdzie usunięcie pianki może okazać się nie lada wyzwaniem. Natomiast jeśli pianka jest w odpowiednim stanie do usunięcia, nie powinno być problemu z jej wyczyszczeniem.

Niestety jednak nie jest to najbardziej skuteczna metoda, ponieważ nóż nie zdrapie zabrudzenia pozostawionego po piance na framudze okna lub na ościeżnicy drzwiowej. Może także dojść do uszkodzenia nawierzchni elementu, przez co nie będzie już wyglądał tak jak poprzednio.
Następnym sposobem jest usuwanie pianki montażowej za pomocą środków czyszczących dostępnych w sklepach budowlanych. W tym przypadku trzeba poświęcić chwilę, aby wybrać odpowiedni środek czyszczący.

Dobór nieodpowiedniego środka może okazać się niszczycielski dla nawierzchni elementu jaki mamy do wyczyszczenia, ponieważ skóra ma inne właściwości niż drewno lub tworzywo sztuczne. Środki te przeważnie są na bazie acetonu. Dzięki temu w większości przypadkach udaje się usunąć brzydkie plamy. Niestety są skuteczne tylko, gdy pianka jest jeszcze świeża, a najlepiej zaraz po nałożeniu. W przypadku zaschniętej już pianki takie działania nie przyniosą oczekiwanych efektów.

Jeżeli domowe sposoby nie są wystarczające, albo zależy nam na przyśpieszeniu prac remontowych możemy skorzystać z istniejących na rynku preparatów do usuwania twardej piany. Z tego rodzaju środków możemy jednak skorzystać pod warunkiem, że nasze podłoże jest odporne na środki chemiczne. Inaczej możemy trwale i nieodwracalnie uszkodzić czyszczony element. Z tego powodu warto przed właściwą robotą wykonać pracę próbną najlepiej w miejscu niewidocznym.

Ma to na celu sprawdzenie jak będzie zachowywał się środek czyszczący, a także jak zareaguje nawierzchnia. Jeśli okaże się, że nie jest szkodliwy, możemy śmiało skorzystać z zakupionego produktu. Środki te zazwyczaj są w formie pasty lub płynu. Są także niezwykle proste w zastosowaniu. Środek czyszczący nakładamy na piankę montażową. W zależności od producenta i konkretnego środka po nałożeniu należy odczekać określony czas. Jedne środki działają już po kilku minutach, inne zaczną działać nawet po kilku godzinach.

budowlańcy

Po upłynięciu określonego czasu możemy zmiękczoną piankę usunąć za pomocą zwykłego noża. Jeśli pozostały jakieś plamy możemy zaaplikować czyścik jeszcze raz i powtórzyć czynność. Na koniec pozostałości możemy usunąć zwykła ścierką.

Sposobów na usunięcie pianki montażowej jest bardzo dużo. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest pianka oraz jakie mamy podłoże. Rynek budowlany oferuje nam szereg rozwiązań, jednak jeśli nie chcemy ponosić kolejnych kosztów możemy skorzystać z domowych sposobów i usunąć piankę zwykłym nożem.

[Głosów:18    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here