biblioteka

Praca bibliotekarza nie jest kojarzona z dobrze płatnymi zawodami.Czy takie niezbyt duże zarobki są adekwatne do ilości wykonywanej przez bibliotekarza pracy? Należy pamiętać, że aby wykonywać zawód bibliotekarza nie musimy podejmować żadnych studiów wyższych. Właśnie takie czynniki wpływają na to, że nie jest to zawód tak dobrze płatny. Jak wygląda praca na takim stanowisku? Na jakie zarobki możemy liczyć? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-bibliotekarz/ 

Jak wygląda praca w bibliotece?

Bibliotekarzem może zostać z pozoru każdy, ale w rzeczywistości nie jest to praca dla każdego. Osoby, które uwielbiają czytać, chcąc podjąć pracę w takim zawodzie muszą być osobami sumiennym i oraz skrupulatnymi. To więcej muszą wykazywać ale zamiłowanie do czytania, być otwarte na kontakt z innymi, a także posiadać rozwinięte zdolności komunikacji. Dodatkowo nie może nam zabraknąć zdolności do sporządzania dokumentacji. Zły katalogowanie może doprowadzić do wielu błędów, a także dodać nam pracy w przyszłości.

Ile jest w stanie zarobić bibliotekarz?

Jeżeli wiemy już, jakie osoby mogą startować na stanowisko pracy jako dziennikarz, a także jakie umiejętności powinny posiadać, z pewnością zastanawia nas jak wyglądają zarobki jako bibliotekarz w naszym kraju. Okazuje się, że wszystko zależy od niej, w którym pracujemy oraz stopnia bibliotecznego i doświadczenia jakie posiadamy.

Średnie zarobki bibliotekarza szacuje się na 3150 zł brutto miesięcznie. Jest to oczywiście mediana, której wartość na rękę wynosi 2308 zł. Najlepiej zarabiający biblioteka że w naszym kraju mogą liczyć na zarobki od 3520 złotych, do 2569 zł. Osoby, które dopiero zaczynają pracę w zawodzie mogą zgarnąć jedynie 2720 zł brutto, czyli około 2011 zł netto na rękę. Nie są to duże kwoty, jednakże zawód ten nie wymaga od nas wielu lat nauki. Tak naprawdę wystarczy jedynie zamiłowanie do książek, umiejętność obsługi komputera oraz sumienność w dbaniu o zbiory znajdujące się w bibliotece.

Zobacz też: http://www.yummie.pl/jak-wyglada-praca-bibliotekarza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here