Dywany wykonane z wełny okazują się nie tylko dodatkiem do wszelkich pomieszczeń o konserwatywnym wyglądzie. Okazuje się, że charakteryzują się szeregiem zalet i korzyści. Nie służą jedynie kwestiom wizualnym, warto więc poznać pozostałe pozytywy związane z dywanami wykonanymi z wełny.

To czym charakteryzują się dywany wełniane (szeroka oferta dywanów: http://www.topworld.pl/) to przede wszystkim trwałość. Wełna jest odporna na ścieranie, kolory nie zanikają tak szybko (jak w przypadku innych materiałów), poza tym włókna są wysoce sprężyste. Za sprawą tych parametrów, znajdują zastosowanie we wszelkich obiektach użyteczności publicznej uczęszczane przez duże ilości osób, tym samym będąc narażone na nadmierną eksploatację. Świetnie nadadzą się do hoteli, restauracji, ekskluzywnych sklepów, czy biur.

Oczywiście dywan wełniany nie jest zalecany jedynie do miejsc publicznych. Ze względu na swoje właściwości idealnie wkomponuje się w nasze mieszkanie lub dom. Przede wszystkim jest to materiał niesamowicie bardzo przyjemny w dotyku. Przy bezpośrednim zetknięciu wełny wraz ze skórą człowieka, odczuwamy ciepło oraz miękkość.

Warto wspomnieć również o właściwościach higroskopijnych wełny. Dywany zadbają o odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu. Coraz częściej inwestujemy w różnego rodzaju pochłaniacze wilgoci, aby zapewnić sobie przyjemne przebywanie w salonie lub sypialni. Tym samym zapominamy, że takie same efekty da nam dywan wytworzony z wełny. Za sprawą parametrów higroskopijnych, wełna będzie chłonąć pot (np.: z naszych stóp) tym samym niwelując niepożądane zapachy.

Wełna ponadto jest leczniczym włóknem. Jest to materiał, który eliminuje jonizację dodatnią. Wpływa ona w negatywny sposób na nasze zdrowie i samopoczucie. Wełna zmienia jonizację na ujemną, która nie wpływa negatywnie na ludzki organizm. Oprócz swoich zdrowotnych właściwości, dywany wełniane są zalecane dla alergików. Badania nie raz dowiodły, że wełna jest najmniej uczulającym włóknem. Jest to możliwe dzięki lanolinie znajdującej się na każdym włóknie. Jest to naturalny tłuszcz zwierzęcy, który utrudnia rozwój bakterii oraz roztoczy (powodujące reakcje alergiczne).

Jest to materiał przede wszystkim w pełni ekologiczny, co doceni każda osoba pragnąca żyć w zgodzie z naturą. Dywan wełniany oprócz pięknego i klasycznego wyglądu, zapewni nam właściwości wytrzymałościowe, lecznicze, higroskopijne oraz przede wszystkim będzie niesamowicie przyjemny w dotyku. Jest to włókno wykorzystywane przez człowieka od tysiąca lat, co podkreśla wyjątkowość materiału.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here