Manekiny i ich zastosowanie

Manekiny spotkać można w różnych kształtach oraz rozmaitym wykonaniu. Najczęściej stykamy się z tymi wykonanymi z włókna szklanego bądź polistyrenu. Istnieją również styropianowe oraz drewniane. Kukły przybierają kształty damskie, męskie, a także dziecięce. Możemy spotkać się z pełną postacią, a także samym torsem, czy dłońmi. Każdy z takich manekinów służy do czegoś innego.

Projektowanie i szycie

Te aspekty, czyli projektowanie i szycie dzięki manekinom krawieckim stają się o wiele łatwiejsze. Manekiny zakupić można w rozmaitych kształtach, a także rozmiarach. Te wykonane ze styropianu można również samodzielnie modyfikować ucinając pewne elementy. Na rynku dostępne są również bardzo profesjonalne manekiny regulowane. Kukły drewniane oraz te regulowane są bardzo wytrzymałe. Dlatego też najczęściej spotkać je można w dużych pracowniach krawieckich. Swoich fanów mają również manekiny styropianowe, które może nie są tak trwałe, ale za to ich cena jest stosunkowo niska. Wszystkie modele manekinów mają to do siebie że można w nie dowolną ilość razy wbijać szpilki, co znacznie ułatwia pracę krawcowej. Dodatkowo nie protestują, gdy kolejny raz wprowadzane są poprawki lub nakłada się na nie kolejną warstwę dodatków. Idealnie nadają się do szycia ubrać z koła. Na płaskiej powierzchni nie uda się bowiem tak dobrze ułożyć materiału jak na kukle.

Manekiny, a prezentacja odzieży

Manekiny pełnią funkcje produktów wystawowych. Nakłada się na nie swoje projekty, by zachęcić klientów do kupna towaru. Dzięki swojej trwałości, a także dostępnej gamie kolorystycznej potrafią dopasować się do każdej witryny. Manekiny kupuje się w zestawach razem z podstawami. Tych również jest kilka rodzajów. Spotkać można podstawy wykonane z metalowej (także chromowanej) rury, lakierowanego drewna (w różnych barwach), stali, czy pleksi, a nawet szkła. Dzięki takiej różnorodności samych manekinów, a także ich mocowań spokojnie można dobrać odpowiedni model do swoich potrzeb. Duży wybór jest w tym miejscu. Warto tam zajrzeć i zapoznać się z oferowanymi produktami. Niejeden z nas z całą pewnością nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele manekinów dostępnych jest na rynku.

Manekiny krawieckie i te zwyczajne to niewątpliwie niesamowity wynalazek. Jego obecność w pracowniach krawieckich jak i witrynach sklepowych wydaje się być niezagrożona. Nie wynaleziono bowiem żadnego innego, skuteczniejszego sposobu prezentacji ubrań. Tak więc możemy być spokojni, że manekiny pozostaną z nami jeszcze przez wiele lat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here