odchudzanie

Czystek stał się w ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych ziół. Wszystkie osoby zainteresowane tematyką zdrowego żywienia bądź odchudzania próbują skorzystać na jego właściwościach, wprowadzając go do swoich codziennych diet. Czystek występuje w wielu różnych formach. Najczęściej można go spotkać pod postacią klasycznych herbatek ekspresowych, które wystarczy zalać wrzątkiem lub gorącą wodą, odstawić na kilka minut i następnie spożyć – najlepiej na dwa razy.

Zioło to pojawia się także w składzie wielu suplementów diety, które na polskim rynku cieszą się sporym zainteresowaniem klientów. Po co jednak w ogóle warto po nie sięgać? Czy czystek na odchudzanie może dobrze się sprawdzić? Większość osób stosuje go bowiem właśnie w tym celu – aby przyspieszyć proces zrzucania zbędnych kilogramów i uporać się ze swoją nadmierną ilością tkanki tłuszczowej.
Czy czystek będzie więc dobrym rozwiązaniem na te wszystkie problemy związane z masą ciała i wyglądem sylwetki? Czy jest to jedynie chwyt marketingowy, który ma zachęcić klientów do wydawania swoich pieniędzy na bezwartościowe ziółko?

czystek

Ogólne właściwości zdrowotne czystka

Mimo iż opinie na temat samego czystka są dość skrajne i czasem sami dietetycy traktują go jak produkt bezwartościowy, jedynie pochłaniający pieniądze swoich konsumentów, nie można mu odmówić prozdrowotnego działania. Jego właściwości zostały odkryte już wiele lat temu. Odegrały ważną rolę w medycynie naturalnej i dalej są jej częścią, pomagając w leczeniu przeróżnych schorzeń, a także zapobiegając rozwojowi wielu chorób. Czystek znany jest przede wszystkim ze swojej zdolności do usuwania metali ciężkich.

Potrafi oczyścić z nich ludzki organizm, dlatego też jest szczególnie polecany osobom uzależnionym od wyrobów nikotynowych. W organizmie przeciętnego palacza, wypalającego na co dzień średnio całą paczkę dziennie, dochodzi do nagromadzenia się ogromnej ilości metali ciężkich. Organizm nie jest w stanie szybko się ich pozbywać, dlatego trzeba mu w tym jakoś pomóc – sięgając chociażby po taki czystek.
Potrafi on również usuwać nadmierną ilość wolnych rodników, zapobiegać powstawaniu nowotworów czy wpływać na ogólny ludzki wygląd. Odtruwa cały organizm i hamuje procesy starzenia się skóry. To idealny środek dla kobiet, które przez jak najdłuższy czas chciałyby zachować swoją młodość.

Czystek na odchudzanie – czy to w ogóle działa?

Właściwości czystka dotyczą głównie jego oczyszczającego działania na organizm. Potrafi on go odtruć, usunąć z niego metale ciężkie i wyeliminować nadmierną ilość występujących w nim wolnych rodników. Czy jednak ma to jakiekolwiek znaczenie dla samego procesu odchudzania? Czy będąc na diecie, warto sięgnąć właśnie po taki czystek? Częściowo tak. Skoro bowiem czystek oczyszcza cały organizm, będzie świetnym wyborem dla osób, które do tej pory nie odżywiały się zbyt właściwie, a teraz planują wprowadzić poważne zmiany do swojego trybu żywienia. Ich organizmy wciąż są jednak zaśmiecone.

Odżywiane do tej pory słodyczami i przetworzonymi daniami, dalej nie reagują zbyt dobrze na naturalne produkty spożywcze. Nie są do nich przyzwyczajone i muszą nauczyć się czerpać z nich wszystkie składniki odżywcze. Aby przyspieszyć ten proces naturalnego oczyszczania się organizmu, warto pić herbatę z czystka przynajmniej te dwa razy w ciągu dnia. Już niewielka ilość tego ziółka wprowadzona do diety zapewni każdemu fantastyczne i zauważalne efekty. W prosty sposób można je osiągnąć. Wystarczy kupić paczkę z herbatą z czystka i przygotowywać ją sobie z samego rana, a następnie popijać przez cały dzień.

czystek na odchudzanie

„Magiczne” właściwości czystka

W Internecie nietrudno jednak natrafić na opinie osób, które twierdzą, że tylko i wyłącznie dzięki spożywaniu sporej ilości czystka udało im się stracić na wadze. Chwalą się swoimi rezultatami i deklarują pozbycie się nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu kilogramów. Inni ludzie zaczynają wierzyć takim opiniom i sami kupują sobie czystek, wierząc w to, że dzięki niemu nie będą musieli rezygnować z prowadzonej dotychczas diety, a i tak uzyskają wymarzoną sylwetkę.

Jest to oczywiście niemożliwe, a wszystkie tego typu teksty pisane są zwykle przez osoby zatrudniane przez producentów herbatek czy tabletek z czystka. Nie da się schudnąć, wciąż objadając się wysokokalorycznymi, tłustymi czy pełnymi cukru przekąskami. Żadne najdroższe suplementy diety czy magiczne zioła o cudownych właściwościach nie zastąpią nigdy w stu procentach dobrze zbilansowanego jadłospisu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here