Co powinno się wiedzieć o szlabanach parkingowych

Szlaban parkingowy to jeden z prostszych przyrządów, który może być wykorzystywany do regulowania i kontrolowania ruchu na parkingu. I choć stykamy się z nim praktycznie każdego dnia, to jednak tylko garstka osób może powiedzieć o tym sprzęcie nieco więcej.

Gdzie wykorzystywane mogą być szlabany parkingowe?

Zdecydowanie najbardziej podstawową sprawą, której trzeba się dowiedzieć w zakresie szlabanów parkingowych, jest miejsce ich wykorzystywania. Gdzie konkretnie można się z nimi spotkać?Jak się okazuje, możliwości jest w tym zakresie naprawdę sporo. Szlabany parkingowe mogą być wykorzystywane na prywatnych parkingach, lecz także tych przy szkołach, uczelniach, a nawet centrach handlowych. Często zabezpieczone są nimi przestrzenie dla pojazdów z dostawami czy też tereny, które muszą być odseparowane od lokalnego ruchu.

Formy sterowania szlabanami parkingowymi

Kolejną bardzo ważną informacją w zakresie wybierania szlabanu parkingowego jest sposób sterowania nim. Jakie są obecnie dostępne rozwiązania i czym się one cechują?Jeszcze stosunkowo niedawno szlaban parkingowym musiał być sterowany przez człowieka, który w razie potrzeby naciskał guzik, otwierając lub zamykając wjazd. Dzięki rozwojowi technologii szlabanem można sterować w inny sposób. Popularne są np. specjalne piloty otwierające szlaban zdalnie lub też specjalne czytniki, które odczytują np. kartę dostępu.

Najważniejsze parametry szlabanów parkingowych

Dobry szlaban parkingowy musi charakteryzować się szeregiem najróżniejszych parametrów. Co w pierwszej kolejności musi być wzięte pod uwagę podczas takiego zakupu?Zdecydowanie najważniejsze jest to, jak zasilany będzie dany szlaban. Popularne są modele elektryczne, lecz coraz częściej stosuje się także hydrauliczne. Te drugie nie powinny być jednak stosowane w niskich temperaturach, ponieważ olej, który je napędza, może tracić swoje właściwości.Oprócz tego kluczowe jest także określenie, jak szybko dany szlaban ma się poruszać. Modele bardzo szybkie będą zdecydowanie droższe, lecz jednocześnie będą pozwalały unikać zatorów przy wjeździe lub wyjeździe. Oczywiście nie bez znaczenia jest także długość ramienia takiego szlabanu, która musi być dobrana pod charakterystykę danego parkingu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Szlabany parkingowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here