strzelnica

Masz w planach wybrać się na strzelnicę sportową, co za tym idzie zabrać też swoich znajomych oraz bliskich? Pewnie, że strzelnice sportowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, można iść krok dalej i powiedzieć, że najzwyczajniej w świecie odpowiada nam taka forma, metoda czy sposób na spędzenie czasu wolnego.

Oczywiście na strzelnicach sportowych takich jak https://www.strzelnica-cskielce.pl możemy nie tylko nauczyć się budowy czy obsługi broni, ale też z niej skorzystać a nawet zarazić się pasją która przyciąga coraz więcej osób. Pamiętajmy jednak, iż strzelnica wojskowa to nie jest samowolne działanie czy przysłowiowy plac zabaw, to miejsce w którym stykamy się z prawdziwą bronią i panuje regulamin jaki trzeba przestrzegać. Należy się też umówić na taką wizytę, przedstawić nasze doświadczenie a tym samym informacje o tym, czy kiedykolwiek trzymaliśmy broń w rękach, przygotować instruktora na adekwatne dla nas szkolenie.

Jakie zasady panują na strzelnicy sportowej?

Najważniejsze o czym należy pamiętać, to właśnie o zasadach jakie panują na strzelnicy sportowych, warunkach do których trzeba się dostosować. Chyba nie trzeba nikogo uświadamiać, iż osoby wyłącznie odpowiedzialne a przy tym całkowicie trzeźwe, mogą w danym momencie z niej skorzystać. Dodatkowo duże znaczenie ma tutaj inna kwestia, a mianowicie nawiązanie do zasad które w skrócie określa się jako BLOS, a więc :

• B jak Broń, która zawsze i za każdym razem musi być sprawna i być przygotowana do oddania strzału
• L jak Lufa, jaką zawsze co oczywiste kierujemy wyłącznie w bezpieczne miejsce lub określonym kierunku, najczęściej w stronę tarczy albo kulochwytu
• O jak Obserwowanie otoczenia, na strzelnicy nigdy nie jesteśmy sami, zanim oddamy strzał patrzmy czy dla kogoś nie stanowi to zagrożenia
• S jak spust, nigdy jeżeli nie planujemy w konkretnym momencie oddać strzału, nie trzymamy w żadnym wypadku palca na zamku spustowym.

Jak najbardziej są to ogólne zasady, ale inne warunki dotyczą przede wszystkim najważniejszych kwestii a więc nie tylko naszego bezpieczeństwa, ale wszystkich którzy aktualnie znajdują się na strzelnic. Musimy przejść nie tylko szkolenie, lecz zdawać sobie sprawę, że każdą czynność wykonujemy tutaj wyłącznie na polecenie instruktora, którego musimy i słuchać. Bądźmy więc świadomi tego, iż zachowanie na strzelnicy sportowej musi być odpowiedniej pod względem tego miejsca, a także konieczności przestrzegania wszystkiego co dokładnie precyzuje regulamin.
Na niektórych strzelnicach możesz zorganizować także imprezy integracyjne – https://www.strzelnica-cskielce.pl/oferta/imprezy.html

Które rodzaje broni, spotkamy na strzelnicy sportowej?

Na strzelnicach spotkamy różne rodzaje broni, oczywiście każda z nich posiada przede wszystkim broń typu :

• Glock
• AK-47
• Rewolwery
• Strzelby takie jak shotgun

Tutaj jak wspomniano powyżej, broń może być nie tylko różna, ale umożliwić nam poznanie specyfiki strzelania, a tym samym charakterystycznych cech. Lepiej co oczywiste zaczynać od broni która nie posiada tak dużego odrzutu a więc ręcznej i lekkiej, choć co ciekawe na strzelnicy sportowej widywane są także dzieci, dla nich udostępniania jest broń taka jak wiatrówka. Zawsze strzelanie z każdego rodzaju broni, wymaga co oczywiste przejścia w tym zakresie odpowiedniego szkolenia, dotyczącego jej budowy czy też zasad działania i strzelania.

Ile kosztuje wizyta na strzelnicy sportowej?

Wszystkie strzelnice posiadają swój własny cennik, a co za tym idzie zazwyczaj uzależniony jest on od kilku czynników, najważniejsze to :

• Rodzaju broni z jakiej zamierzamy strzelać
• Ilości pocisków i ich rodzaju
• Pakietu, który zdecydujemy się wybrać

W niektórych strzelnicach już za 40 zł możemy wykonać 20 strzałów z broni próbnej, lecz z drugiej strony jest też szansa aby skorzystać z droższej opcji która wynosi 800-900 zł a dotyczy strzelania z kilku rodzajów broni. Ogólnie rzecz biorąc, normalna wizyta na strzelnicy zazwyczaj oscyluje wokół 100-150 zł, i jest czymś na co bez wątpienia warto się zdecydować. Uwzględnijmy zwłaszcza fakt, iż strzelnica sportowa jest jedynym dostępnym miejscem w którym bez posiadania pozwolenia na broń możemy nauczyć się jej obsługi czy wręcz oddać strzał do tarczy, pod czujnym okiem instruktora.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here