Jakie miejsca w internecie warto odwiedzać?

Internet w Polsce już od dawna nie jest skoncentrowany wokół kilku najważniejszych portali. Aby odnaleźć się w natłoku witryn i stron, przedstawiamy krótki poradnik najciekawszych miejsc! Na starcie krótka zapowiedź: będzie różnorodnie. Na naszej liście znajdzie się zarówno blog Bodychief, jak i strona Przekroju, Vogue i CGM.

Startujemy jednak od Plotka i Pudelka. Obydwa portale konkurują ze sobą od lat, ale w wielu miejscach można przeczytać opinie, że Pudelek bardzo trafnie wyczuwa nastroje społeczne, a komentarze, które się tam znajdują, są świetnym odbiciem tego, jaki jest głos ludu. Nie zmienia to jednak faktu, że delikatne podglądactwo mamy we krwi.

Wieści z kraju i ze świata znajdujemy poprzez MSN – prowadzony przez Microsoft portal, który zbiera newsy z największych portali. Sprawny i sensowny sposób, aby zobaczyć całe spektrum dyskursu politycznego, a także by trafić na treści, które moglibyśmy przegapić. Świetne zastępstwo dawnych czytników RSS. Pogodę najlepiej sprawdzać na meteo.pl i Pogodynce, ponieważ obydwie witryny są prowadzone przez specjalistów znających się na meteorologii, a co za tym idzie, ichniejsze prognozy są przeważnie trafne.

Pasje, zainteresowania i styl życia – pora przejść do nich. Moda to domena Vogue’a, nie da się tego ukryć. Po wiedzę dotyczącą muzyki sięgamy do CGMa (dawniej znany jako Codzienna Gazeta Muzyczna, ale czy ktoś tej nazwy jeszcze używa),

Lubimy wiedzieć, jak zdrowo się odżywiać, więc w naszych zakładkach znajduje się też blog Bodychief. Tuż obok niego rezyduje sport.pl, prawdopodobnie największy portal sportowy w kraju. Stopniowo przeskakujemy do kupowania przez internet. Największy wybór i najlepsze ceny zapewniają Allegro i Zalando, głównie przez bycie – tak jak MSN pod względem newsów – agregatorami zbierającymi produkty z różnorakich sklepów.

Gdy już nasza zakupoholiczna część natury zostanie zaspokojona, przechodzimy do pożywki dla duszy. Cały czas płaczemy po śmierci Dwutygodnika, który był najlepszym magazynem kulturalnym w Polsce, ale na razie jego rolę skutecznie pełni pod pewnymi względami Popmoderna.

Kulturalne treści wysokiej jakości zapewniają nam również strony internetowe Pisma i Przekroju, najlepszych czasopism dostępnych aktualnie na rynku. Archiwum wcześniejszych treści, dostęp do tekstów z ostatnich numerów – to wszystko i jeszcze więcej znajdziemy na ich witrynach!

Rozstrzał tematów poruszanych na każdej ze stron, jak i sposób opisywania poszczególnych rzeczy jest mieszanką wybuchową, ale w natłoku spraw i mnogości internetowych zakamarków, dobrze jest mieć kontakt z różnorodnym dziennikarstwem, aby wiedzieć, co najbardziej do nas trafia – stąd taka a nie inna lista witryn. Blog Bodychief, Pudelek, sport.pl i Dwutygodnik to może być dla niektórych dosyć dziwna mieszanka, ale nie da się ukryć, że taki wycinek internetu jest wyłącznie małym fragmentem stron, które regularnie odwiedzamy. Polecamy wszystkim zapisać wyżej wymienione witryny w zakładkach, by mieć je zawsze pod ręką.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here