Metody powiększania biustu

Biust jest bardzo ważny dla każdej kobiety. Wszystkie panie pragną mieć piękne piersi, które dobrze prezentują się w stroju kąpielowym czy bluzce bądź sukience z dużym dekoltem. Niestety wiele z nich ma w związku z tym kompleksy, ponieważ posiadany biust nie spełnia ich oczekiwań. Coraz częściej więc kobiety decydują się na powiększenie piersi.

Operacja powiększenia biustu

Najstarszą i jednocześnie najpopularniejszą metodą jest operacja powiększenia biustu za pomocą implantów, które wszczepiane są do kobiecych piersi. Jest to metoda najbardziej inwazyjna, wymagająca znieczulenia ogólnego, więc każda kobieta decydująca się na jej przeprowadzenie powinna zdawać sobie sprawę z istniejącego ryzyka (jak przy każdej operacji). Lekarz dokładnie bada pacjentkę podczas konsultacji i wypytuje o wszelkie przebyte choroby czy zażywane na co dzień leki. Następnie wysłuchuje oczekiwań co do nowego biustu. Jeśli uzna, że wymagania klientki mogą oszpecić jej wygląd lub operacja może być zagrożeniem zdrowia lub życia, to na pewno odmówi jej przeprowadzenia.

Należy wiedzieć również o tym, że ta metoda pozostawia po sobie blizny i wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Pacjentka przez kilka dni po operacji odczuwa także dolegliwości bólowe. Ponadto metoda ta wymaga ścisłego dostosowania się do zaleceń chirurga po wykonanym zabiegu.

Powiększenie biustu bez operacji

Oprócz operacji powiększenia biustu istnieją także metody małoinwazyjne, które polecane są dla pań chcących zwiększyć piersi o 1-2 rozmiary, nadać im ładnego kształtu oraz je ujędrnić lub skorygować asymetrię między jedną a drugą piersią. W zależności od wybranej metody, czas utrzymywania się efektu może być różny. W przypadku wypełnienia piersi kwasem hialuronowym jest to okres od 18 do 30 miesięcy, solą fizjologiczną nawet do 5 lat, a jeśli chodzi o własną tkankę tłuszczową to daje ona efekty długotrwałe.

Powiększenie biustu bez operacji posiada niekwestionowane zalety. Metody małoinwazyjne przede wszystkim są bezpieczniejsze dla organizmu, nie wymagają znieczulenia ogólnego, nie pozostawiają blizn, a okres rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy. W przypadku operacji implanty mogą zostać „odrzucone” przez organizm. Zdarzają się czasami stany zapalne, co wymaga natychmiastowego udania się do chirurga. Metody bezoperacyjne natomiast wiążą się ze znikomym ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznych czy zapalnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here