Impreza urodzinowa dla dzieci w domu

Przyjęcie urodzinowe dla dzieci możemy z powodzeniem zorganizować w domu. Szczypta kreatywności, garść słodkości i mnóstwo pomysłów na zabawę – to składniki, z których stworzysz wspaniałą imprezę. Oto kilka pomysłów, z których możesz skorzystać, planując urodziny dla dzieci.

Tematyczne przyjęcia urodzinowe dla dzieci

Planując imprezę, zastanów się nad motywem przewodnim. Wybierz coś, co w ostatnim czasie zafascynowało Twoje dziecko. Może to być nowa ulubiona bajka, postacie z książek, ulubione zajęcia lub tematy którymi się interesuje. Będzie to wygodna inspiracja przy wykonywaniu dekoracji lub zamawianiu tortu – z masy cukrowej można stworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Nie myśl o tym, co najlepiej wyjdzie na zdjęciach lub co najbardziej podoba się Tobie – najważniejsza jest dobra zabawa dzieci. Ciekawe atrakcje to podstawa.

Zaproszenia na urodziny możesz przygotować wspólnie z dziećmi. Stwórzcie je od podstaw, lub wybierzcie minimalistyczne gotowce ze sklepu, które później spersonalizujecie według własnego pomysłu i gustu. To miły akcent i okazja do kreatywnego spędzania czasu.

Planuj z odpowiednim wyprzedzeniem

Nawet jeśli organizujesz przyjęcie tylko w gronie najbliższych znajomych, może się okazać, że ustalenie dogodnego dla wszystkich terminu nie jest takie proste. Wszyscy mamy swoje zobowiązania, a przy dzieciach obowiązków tylko przybywa. Najlepiej zaplanuj Urodziny dla dzieci z ok. trzymiesięcznym wyprzedzeniem.

Czas trwania imprezy najlepiej dostosować do wieku dzieci. Możliwe że to Ty, jako gospodarz przedsięwzięcia odczujesz zmęczenie jako pierwszy – dziecięca energia czasami nie ma końca, zwłaszcza w większym gronie.

Urodziny dla dzieci – wybór menu

Impreza oczywiście nie może odbyć się bez tortu ze świeczkami i śpiewania Sto Lat. Oprócz tego, przygotuj drobne, łatwe do podzielenia ciasteczka i przekąski. Niekoniecznie muszą to być niezdrowe, sklepowe słodycze. Dzieci uwielbiają ciasteczka owsiane, bakalie i desery owocowe. Zadbaj o atrakcyjną wizualnie oprawę, a z pewnością wszystko zniknie ze stołu.

Oprócz słodkości zaplanuj również obiadokolację. Wygodnym rozwiązaniem będzie zamówienie czegoś z dostawą do domu – pizza albo burgery to opcje lubiane przez większość dzieci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here