Jak wiadomo, tyle samo, ilu jest ludzi na świecie, tyle samo jest życiowych marzeń. Jedni z nas marzą o tym, aby znaleźć satysfakcjonującą pracę, założyć rodzinę, kupić sobie samochód, dom i inne przydatne rzeczy, podczas gdy ktoś inny marzy o dalekich podróżach, które wiążą się z wykonywaniem takiego, a nie innego zawodu, nie mając, lub nie chcąc mieć czasu na nic innego.

Najpopularniejszym, choć nie we wszystkich przypadkach, ludzkim marzeniem jest to, aby znaleźć miłość. Jedni z nas szukają na siłę, tym samym zostając ”związkoholikami”, czyli kimś, kto nie wyobraża sonie życia w pojedynkę, drudzy z nas cierpliwie na nią czekają, natomiast jeszcze inni w ogóle nie widzą siebie w roli czyjegoś chłopaka, lub męża, albo czyjejś dziewczyny, lub żony. Jeśli szukamy miłości, możemy znaleźć ją wszędzie i w każdej życiowej sytuacji. Popularny ostatnio sposób to portale randkowe, lub też poradniki w internecie na temat ”gdzie poznać dziewczynę”, ”jak znaleźć chłopaka”, lub ogólne ”jak się zakochać”.

Jeśli naprawdę jest to nasze największe marzenie, to szukamy sposobów na to wręcz wszędzie. W pewien sposób nawet boimy się, że życie jest bardzo krótkie, nigdy nikogo ciekawego nie poznamy, a jeśli już to okaże się, że nasz obiekt westchnień jest już zajęty, czy też nie chce się zaangażować, bo w przeszłości został na przykład zdradzony i wybiera życie singla. Wielu z nas być może dlatego woli wieść samotne życie – albo mamy z tym przykre doświadczenia, albo po prostu widzimy, co się dzieje dookoła, chociażby w show-biznesie, gdzie nawet codziennie na portalach plotkarskich ukazują się artykuły o zdradach, czy też rozwodach.

Czytając takie informacje, przestajemy wierzyć w ludzi i w miłość, tym samym wybierając opcję ”bezpieczeństwa”, czyli zostanie singlem. Niezależnie od tego, czy jesteśmy singlami z wyboru, czy nie, to tak naprawdę w głębi serca chcielibyśmy być kochani przez drugą osobę, marzymy o związkach z pozoru idealnych, jakie są przedstawiane w naszych ulubionych serialach, ale prawdę mówiąc nigdy nic nie jest idealne.
Zawsze pojawiają się w życiu jakieś problemy, niezależnie od tego, czy jesteśmy w związku, czy też nie. Najważniejsze jest to, aby mając jakąkolwiek bliską osobę, zwrócić się do niej z problemem, poprosić o pomoc i wsparcie. Na tym właśnie polega życie. Jeśli mamy kogokolwiek bliskiego, warto wzajemnie sobie pomagać. Nie warto również zamykać się na miłość. To, że być może mamy w tym temacie przykre doświadczenia, nie oznacza automatycznie, że wszyscy ludzie są źli. Grunt to to pozytywne podejście – i to w każdej sytuacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here