dieta w proszku

Diety koktajlowe nazywane są „VLCD” – „Very low Calory Diet”. Są to bardzo rygorystyczne i intensywne programy odchudzające. Tradycyjne posiłki zastępujemy koktajlami, najczęściej na bazie białka roślinnego. Taka dieta zazwyczaj trwa 2-4 tygodnie, a ubytek wagi zazwyczaj wynosi ok. 8 kg. Początkowo na diecie spożywamy dziennie około 500-600 kcal, stopniowo zwiększając ją do 1200 kcal.

Co to jest dieta Allevo?

Diety proszkowe kierowane są przede wszystkim  do osób z dużą nadwagą, które chcą  schudnąć po kilka kilogramów dziennie. Składają się one z gotowych, przygotowanych w formie proszku mieszanek, które rozpuszcza się w zwykłej wodzie. W zależności od wybranej diety, dziennie zjada się od 3 do 5 gotowych koktajli oraz zupek. Mieszanki te zawierają niezbędne organizmowi wartości odżywcze takie jak białka, węglowodany, tłuszcze, minerały, błonnik, witaminy w odpowiednich proporcjach. Dodatkowo są niskokaloryczne, 300-600 kcal dla całodziennej diety. Przy tak niskiej kaloryczności chudnie się bardzo szybko. Organizmowi nie dostarcza się odpowiednio dużych ilości energii i musi on korzystać ze zmagazynowanych w tłuszczu zapasów.

Jakie są założenia diety Allevo?

Według diety Allevo spożywa się przynajmniej 3-5 dań sproszkowanych dziennie. Niema problemu z  niedoborem białka, tłuszczy i innych makroskładników w diecie. Zniechęcać może ilość energii, jaką dostarczamy organizmowi, nie przekracza ona sześciuset kalorii. Drastyczna zmiana sposobu odżywiania oraz niska kaloryczność dań zmuszają nasz organizm do spalania tkanki tłuszczowej w celu uzyskania niezbędnej energii.

dieta w proszku czyli allevo - czy jest skuteczna

Jak przebiega dieta Allevo?

  • Etap pierwszy – trwa 14 dni i wymaga od nas odżywiania się wyłącznie produktami z proszku. Oprócz postaci pokarmu zmieniamy także to, ile energii dostarczamy organizmowi. Panowie powinni jeść do sześciu potraw w proszku dziennie, a panie o jedną mniej.
  • Etap utraty wagi – w tej fazie można zacząć lekkie ćwiczenia. Zmniejszona zostaje ilość dań w proszku- do 3. Zamiast brakujących posiłków sami przygotowujemy dwie potrawy według kokretnego jadłospisu.
  • Etap stabilizacji – na tym etapie możemy pozwolić sobie na intensywne treningi. Wszystkie potrawy przygotowujemy samodzielnie, lecz zalecane jest traktować jeden dzień w tygodniu jak etap pierwszy diety Allevo, czyli zastąpić posiłki tego dnia sproszkowanymi daniami. Chroni nas to przed efektem jojo.

Czy dieta Allevo jest warta swojej ceny?

Dla własnego zdrowia, nie podejmujmy jedanak decyzji o przejściu na dietę Allevo samodzielnie. Przedyskutujmy to najpierw z naszym lekarzem. Nasze  kłopoty ze zdrowiem znacznie się nasilą po tak drastycznej zmianie sposobu żywienia.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here